nastavnici
20. svibnja – Svjetski dan pčela

Kako bi se podigla svijest o značaju pčela i upozorilo na smanjenje njihova broja, 2017. godine Ujedinjeni narodi proglasili su 20. svibanj Svjetskim danom pčela.

Izazovi diferencirane nastave

Provođenje diferencirane nastave je veliki izazov za učitelje. Učitelji se svakodnevno suočavaju s raznim zahtjevima u učionicama, ali i pri samom pripremanju za nastavu nastojeći zadovoljiti potrebe svakog učenika i ostvariti zadane ishode.

Nova izložba u Hrvatskom školskom muzeju

Nova izložba “Od vlastite učionice do vlastite sobe” na drugačiji način predstavlja povijest borbe za žensko obrazovanje u Hrvatskoj kroz priču o učiteljicama Mariji Jambrišak, Ivani Hirschmann i Nataliji Wickerhauser čije su životne puteve i pustolovine ilustrirale i animirale Petra Balekić, Klasja Habjan, Anamarija Kvas i Agata Lučić.

Daktilografija: vještina koja ostaje relevantna u digitalnom doba

Pod pojmom pismenosti ne podrazumijeva se samo sposobnost čitanja i pisanja. U današnje vrijeme postoji informacijska, grafička, zdravstvena, financijska i druge vrste pismenosti. Razumijevanje sadržaja, pisanje molbi, traganje za informacijama ubrajaju se u funkcionalne vrste pismenosti. Kako bi pojedinac bio uspješan na radnom mjestu i životu nužno je da ovlada s nekoliko različitih vrsta pismenosti.

Mjesec našeg filma otvara se u 11 gradova diljem Hrvatske

Ovogodišnje izdanje Mjeseca našeg filma s podnaslovom ’70 godina filmskih festivala’ otvara se u četvrtak, 2. svibnja, istovremeno na čak jedanaest lokacija diljem Hrvatske: u Belom Manastiru, Bjelovaru, Blatu na Korčuli, Buzetu, Drnišu, Karlovcu, Križevcima, Novoj Gradišci, Rijeci, Splitu i Varaždinu.

Zagreb Book Festival 2024.

Objavljen je program 10. Zagreb Book Festivala koji se sastoji od 21 događanja, od čega četiri panel diskusije s najpriznatijim intelektualcima i misliocima današnjice, zatim promocija novoobjavljenih knjiga te razgovora s poznatim stranim i domaćim piscima.