učenici
Rubikova kocka ne izlazi iz mode

Mnogi su mislili da višebojna kocka koju je Erno Rubik izmislio prije pedeset godina neće preživjeti 1980-e. Ipak, milenijalci i generacija Z jednako su ludi za Rubikovom kockom kao što su bili i njihovi roditelji, što jako zabavlja njezina 79-godišnjeg tvorca.

Nekoliko zanimljivosti o mravima

Mravlji mozak ima oko 250.000 moždanih stanica i najveći je među mozgovima svih insekata. Ljudski mozak ima 10 milijardi stanica, tako da jedna kolonija od 40.000 mrava ima jednaku veličinu mozga kao čovjek.

20. svibnja – Svjetski dan pčela

Kako bi se podigla svijest o značaju pčela i upozorilo na smanjenje njihova broja, 2017. godine Ujedinjeni narodi proglasili su 20. svibanj Svjetskim danom pčela.

Dan filma u 6. razredu  i obilježavanje Međunarodnog dana obitelji

Dan filma u 6. razredu i obilježavanje Međunarodnog dana obitelji

Zajedničko gledanje filma plod je suradnje između nastavnice hrvatskog jezika Josipe Koprtle i školske knjižničarke dr. sc. Anite Tufekčić iz Osnovne škole “Antun i Stjepan Radić” Gunja povodom Međunarodnog dana obitelji, koji je proglašen od Ujedinjenih naroda 1994. godine, a obilježava se 15. svibnja s ciljem podizanja svijesti i važnosti obitelji i njezine uloge u društvu.

Izazovi diferencirane nastave

Provođenje diferencirane nastave je veliki izazov za učitelje. Učitelji se svakodnevno suočavaju s raznim zahtjevima u učionicama, ali i pri samom pripremanju za nastavu nastojeći zadovoljiti potrebe svakog učenika i ostvariti zadane ishode.