osnovnoškolci
17. Festival dječje knjige

Ovogodišnji 17. Festival dječje knjige – Monte Librić s temom ‘Mitološka bića Istre’ održat će se od 20. do 26. svibnja u pulskoj Zajednici Talijana Circolo. Uz književne programe i kreativne radionice te bogat prodajni dio, bit će i pozornica za brojne glazbene, kazališne i likovne programe.

Učenje i inteligencija

Što je dokaz nečije visoke inteligencije – uspješno položeni ispiti, dobro plaćen posao ili sposobnost slikanja lijepih slika? Svi mi imamo nekakvu inteligenciju, no kako je definirati i izmjeriti? Svi mi otprilike znamo što je to inteligencija, no ipak ju je teško točno definirati, a još teže izmjeriti. Ni sami psiholozi se među sobom ne slažu.

Spavanje i snovi

Jedna trećina života provedena u spavanju čini se kao gubitak vremena, ali san nam je prijeko potreban za opstanak – za vrijeme sna zbivaju se brojne aktivnosti, prepune neobičnih i dramatičnih iznenađenja.

Počnimo trčati

Trčanje je za neke noćna mora koja datira još od nastave tjelesnog odgoja u godinama školovanja, a za neke način održavanja tjelesne kondicije i mase. Za naše pretke trčanje je bio jedan od načina preživljavanja.

Hrvatski uskrsni običaji

Nakon četrdeset dana korizme i Velikog tjedna koji započinje Cvjetnicom, kršćani diljem svijeta slave svoj najvažniji i najveći blagdan, Uskrs. U ovom ćemo članku prikazati neke od brojnih hrvatskih običaja i tradicija vezanih uz ovo razdoblje.