| 4. 1. 2018. u 11:04 sati | pošalji link
Kako poslati vijest?

Vijesti mogu predlagati svi učenici, nastavnici i zaposlenici hrvatskih osnovnih i srednjih škola. Prijedlog vijesti unosi se direktno na Portal za škole, što je jedna od velikih prednosti CARNET-ovog CMS-a za škole.

Kako biste mogli unijeti prijedlog vijesti, trebate se ulogirati svojim elektroničkim identitetom u HUSO sustavu (o kojemu možete više saznati ovdje).

Ulogirajte se ovdje, i tada pristupite stranici http://www.skole.hr/skole/vijesti_iz_skola i ispunite formular 'Podaci o autoru vijesti'.

Sada možete unijeti svoj prijedlog vijesti. Ulogiravanjem ste dobili mogućnost unosa nove vijesti, što činite klikanjem na link 'predloži vijest'. Otvara se obrazac za unos prijedloga vijesti, u koji unesite sljedeće podatke:

Molimo da sadržaj vijesti ne kopirate iz MS Worda, već isključivo iz Notepada (kako bi se tekst očistio od formata).

Ukoliko imate fotografije koje želite priložiti (najviše dvije), uploadajte ih putem opcije 'priloži dokument', koja se nalazi ispod kućice za unos sadržaja. Molimo vas da ne unosite slike sažetka.

Uz vijest možete priložiti i video zapis, i to na jedan od sljedećih načina:

Predlaganje vijesti završite klikom na gumb 'Spremi'.

Klikom na gumb 'Odustani' se brišu svi upisani podaci, pa pazite da ga greškom ne odaberete.

Uredništvo Portala za škole će svaku zaprimljenu vijest pročitati i: