Obavijest o rezultatima savjetovanja o zakonu o srednjoškolskom odgoju i obrazovanju

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta izradilo je prema propisanoj proceduri Nacrt prijedloga iskaza o procjeni učinaka Nacrta prijedloga zakona o srednjoškolskom odgoju i obrazovanju koji sadrži naznake i obuhvat materije koja se namjerava urediti Nacrtom prijedloga Zakona o srednjoškolskom odgoju i obrazovanju, te kratko obrazloženje problema koji se namjeravaju riješiti, kao i ciljeve koji se time namjeravaju postići.

Kako bi se najširem krugu zainteresiranih u Republici Hrvatskoj omogućio neposredan uvid i davanje mišljenja, primjedaba i prijedloga na sadržaj Nacrta prijedloga iskaza, Ministarstvo je o Nacrtu prijedloga iskaza, od 6. lipnja do 10. srpnja 2013. godine, provelo javno savjetovanje. Jednako tako, u spomenutom su razdoblju provedene i neformalne konzultacije s pojedinim dionicima sustava koje su omogućile Ministarstvu neformalan uvid u mišljenja i stavove dionika, o problemu koji se namjerava riješiti i ciljevima koji se navedenim dokumentom nastoje postići. Neformalne konzultacije su se provele korištenjem aktivnih metoda kao što su radni sastanci, odnosno korištenjem pasivnih metoda kao što su pisma, dopisi, e-pošta i sl.
Nakon što su razmotrena sva prispjela mišljenja, prijedlozi i primjedbe na Nacrt prijedloga iskaza o procjeni učinaka propisa, kao i mišljenja i stavovi dionika dobivena korištenjem aktivnih i pasivnih metoda, Ministarstvo je donijelo odluku sukladno kojoj se u ovom trenutku odustaje od plana donošenja zasebnoga zakona o srednjoškolskom obrazovanju, te se odlučilo za izmjene i dopune postojećeg zakona - Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi. Razlog navedenome leži u tome što Strategija obrazovanja, znanosti i tehnologije, na kojoj se velikim dijelom Nacrt prijedloga iskaza temeljio, još nije donesena, te što je detaljnijim uvidom u navedenu problematiku utvrđeno kako uočeni problemi u srednjem obrazovanju mogu biti riješeni spomenutim izmjenama i dopunama, odnosno da će te izmjene i dopune pridonijeti unaprjeđenju kvalitete i uređenju srednjoškolskog sustava odgoja i obrazovanja.

Rezultati javnog savjetovanja, izvješće i informacije o provedenom savjetovanju s dorađenim Prijedlogom iskaza nalaze se u nastavku ove obavijesti.

1. Obrazac informacije o provedbi savjetovanja o Nacrtu prijedloga iskaza o procjeni učinaka propisa
  2. Izvješće o provedenom savjetovanju o Nacrtu prijedloga iskaza o procjeni učinaka Nacrta prijedloga zakona o srednjoškolskom odgoju i obrazovanju
  3. Savjetovanje o Nacrtu prijedloga iskaza o procjeni učinaka Nacrta prijedloga zakona o srednjoškolskom odgoju i obrazovanju (tablični prikaz)
  4. Prijedlog iskaza o procjeni učinaka Nacrta prijedloga Zakona o srednjoškolskom odgoju i obrazovanju
| 24. 7. 2014. u 10:07 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Autorska prava

Donosimo rad Tee Hrgović, učenice 2.a razreda Gimnazije Vukovar. Učenički je uradak nastao na nastavi informatike u sklopu obrade prezentacijskih tehnika i sadržaja koji se u prezentacijama koriste pri čemu je naglasak...

Ustav Poljske iz 1791.

Osnovne informacije o prvom europskom ustavu i njegovoj sudbini.

1819. - patentiran je bicikl