Odluka o financiranju projekata za osiguravanje pomoćnika učenicima s teškoćama u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovanim ustanovama

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta dovršilo je fazu evaluacije projektnih prijedloga u sklopu Poziva na dostavu projektnih prijedloga HR.2.2.04 Osiguravanje pomoćnika učenicima s teškoćama u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama te donijelo Odluku o financiranju 26 projekata u ukupnom iznosu od 45.753.228,24 HRK bespovratnih sredstava, čime su za 1080 učenika s teškoćama osigurana 1022 pomoćnika u nastavi u 12 županija i 14 gradova RH.

Poziv na dostavu projektnih prijedloga HR.2.2.04 Osiguravanje pomoćnika učenicima s teškoćama u osnovnoškolskim I srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama provodi se u sklopu Prioriteta 2., Mjere 2.2. Operativnog programa Razvoj ljudskih potencijala 2007. – 2013. Europskog socijalnog fonda. Opći cilj poziva je povećanje socijalne uključenosti i integracija učenika s teškoćama u redovitim školama i posebnim odgojno-obrazovnim ustanovama. Specifični cilj ovog poziva na dostavu projektnih prijedloga je pružiti potporu uključivanju učenika s teškoćama u redovite i posebne osnovnoškolske/srednjoškolske ustanove u mjestu prebivališta te pružiti podršku uspostavi sustava neposredne profesionalne potpore učenicima s teškoćama kako bi se osigurali uvjeti za poboljšanje njihovih obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje.

Poziv je objavljen 6. svibnja 2014. godine na mrežnim stranicama www.strukturnifondovi.hr i www.mzos.hr, a rok za dostavu projektnih prijedloga bio je 7. srpnja 2014. godine. Ministarstvo kao Posredničko tijelo razine 1 u suradnji Agencijom za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih kao Posredničkim tijelom razine 2 izvršilo je evaluaciju pristiglih projektnih prijedloga kroz pet faza: registracija i zaprimanje, administrativna provjera, odabir, provjera prihvatljivosti i odluka o financiranju. Zaprimljena i registrirana su 43 projektna prijedloga od kojih je 41 ispunilo administrativne kriterije i prešlo u fazu odabira. Za projektne prijedloge, njih 15, koji su ispunili minimalni bodovni prag i ušli u raspoloživa financijska sredstva izvršena je provjera prihvatljivosti sudionika, aktivnosti i troškova. S obzirom na veliku potrebu i kvalitetu projektnih prijedloga osigurana su dodatna financijska sredstva za sljedećih 11 projektnih prijedloga na projektnoj listi za koje je naknadno također izvršena provjera prihvatljivosti.

Nastavno na Odluku o financiranju 26 projektnih prijedloga koju je donio ministar znanosti, obrazovanja i sporta, s korisnicima sredstava bit će sklopljen ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava.

| 24. 9. 2014. u 15:04 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...