Otvorena javna rasprava o Nacrtu prijedloga Pravilnika o osnovnoškolskom i srednjoškolskom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta otvara javnu raspravu o Nacrtu prijedloga Pravilnika o osnovnoškolskom i srednjoškolskom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju.

Nacrt prijedloga Pravilnika utvrđuje vrste teškoća učenika s teškoćama u razvoju na temelju kojih ostvaruje pravo na primjerene programe školovanja i primjerene oblike potpore u školovanju u redovitim ili posebnim odgojno-obrazovnim ustanovama odnosno drugim ustanovama s područja zdravlja, socijalne skrbi, pravosuđa koje imaju odobrenje za provođenje programa odgoja i obrazovanja.

Javna rasprava je otvorena od 17. prosinca 2014. godine do 7. siječnja 2015. godine.

Cilj javne rasprave je prikupiti mišljenja zainteresirane javnosti o predloženom Nacrtu prijedloga Pravilnika o osnovnoškolskom i srednjoškolskom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju.

Pozivaju se svi zainteresirani da dostave svoje eventualne primjedbe i prijedloge na cjelokupni tekst, kao i konkretne primjedbe i prijedloge na pojedine članke predložene u Nacrtu prijedloga Pravilnika, uz jasna obrazloženja, i to putem obrasca sudjelovanja u savjetovanju koji možete preuzeti na internetskim stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Primjedbe koje neće biti dostavljene na priloženom obrascu, neće se razmatrati.

Svoje sugestije i prijedloge možete uputiti na adresu elektroničke pošte: javnarasprava-obrazovanje-teskoce@mzos.hr.

Po završetku procesa savjetovanja, pristigli komentari, primjedbe i prijedlozi bit će objavljeni na mrežnim stranicama Ministarstva, uz obrazloženja za one koji eventualno neće biti prihvaćeni.

Za dodatne upite u svezi s postupkom savjetovanja možete se obratiti na adresu elektroničke pošte: javnarasprava-obrazovanje-teskoce@mzos.hr.

| 19. 12. 2014. u 09:18 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik