Obavijest osnovnim i srednjim školama za sudjelovanje u provedbi kampanje ''Techmen - promocija Office365 kroz interaktivne radionice i predavanja o tehnologiji''

Microsoft Hrvatska d.o.o. planira provesti kampanju ''Techmen - promocija Office365 kroz interaktivne radionice i predavanja o tehnologiji'' čiji je naglasak približavanje te upoznavanje učenika i nastavnika osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj s uslugom Microsoft Office365.

Predviđeno vrijeme trajanja kampanje je četiri mjeseca, počevši od kraja veljače 2015. g., odnosno sve će osnovne i srednje škole imati mogućnost prijaviti se za posjetu Techmen tima sve do popunjenosti termina u određenim regijama, i to prema sljedećem rasporedu:

• Sjeverozapadna Hrvatska: 9. ožujka - 19. ožujka 2015. g.;
  • Dalmacija: 9. ožujka - 29. ožujka 2015. g.* ( *u terminu INFOKUP natjecanja, održavanje radionica po dogovoru);
  • Grad Zagreb: 16. ožujka - 3. ožujka 2015. g.;
  • Slavonija: 30. ožujka - 19. travnja 2015. g.* (* u vrijeme školskih praznika radionice se ne održavaju) i
  • Kvarner i Istra: 20. travnja - 3. svibnja 2015. g.

U razdoblju održavanja kampanje, Techmen tim će posjetiti škole i približiti tematiku korištenja tehnologije u nastavi zainteresiranim školama, odnosno njihovim učenicima i nastavnicima. Predavanja i radionice osmišljene su prema odgovarajućim dobnim skupinama (viši razredi osnovnih škola te srednjoškolski uzrast) te uključuju neka od sljedećih predavanja:

• Što je Office 365, kako pristupiti usluzi i primjeri uporabe za učenike;
  • Kako koristiti digitalnu bilježnicu u nastavi;
  • Kako povećati produktivnost rada u grupi uz pomoć OneDrive tehnologije;
  • Izrada online sadržaja uz korištenje alata OfficeMix;
  • Što znači sigurnost na Internetu i
  • Programiranje bez programiranja - moderni alati za programiranje.

Osim navedenoga, u sklopu kampanje održalo bi se i natjecanje među prijavljenim školama te bi tri najbolje škole bile u mogućnosti osvojiti vrijedne nagrade.

Više informacija o besplatnoj Office365 usluzi i alatima koji omogućuju obrazovnim institucijama i njenim zaposlenicima, učiteljima, nastavnicima i učenicima besplatan pristup Office365 alatima sa AAI@EDU korisničkim računom na skole.hr domeni možete pronaći na poveznici, dok informacije o tijeku kampanje ''Techmen - promocija Office365 kroz interaktivne radionice i predavanja o tehnologiji'' možete pronaći na https://www.facebook.com/msacademichr.

U slučaju da želite da Techmen tim posjeti Vašu školu, kontaktirajte Techmen tim na elektroničku poštu zebani@microsoft.com i rezervirajte svoj termin. Možete se prijaviti od javne objave ove obavijesti do popunjenosti termina u gore navedenim regijama.

U svrhu pružanja potpore korištenju informacijskih i komunikacijskih tehnologija u procesu obrazovanja, ovim putem pozivamo vas da se prijavite za sudjelovanje u provedbu kampanje.

| 2. 3. 2015. u 14:01 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Brojevni sustavi

Donosimo rad Josipe Pravdić, učenice 1.c razreda Gimnazije Vukovar. Josipa je izradila video uradak u aplikaciji Moovly koje je nastao za potrebe sistematizacije tematske cjeline Brojevni sustavi.

Kognitivne pristranosti

Prepoznati vrste kognitivnih pristranosti (predrasuda).

1453. - na današnji je dan turska vojska na čelu sa sultanom...