Otvorena javna rasprava o uvjetima i postupku izbora učitelja za rad u hrvatskoj nastavi u inozemstvu

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta (MZOS) otvara javnu raspravu o Nacrtu Pravilnika o izmjeni Pravilnika o uvjetima i postupku izbora učitelja za rad u hrvatskoj nastavi u inozemstvu.

Cilj izmjene Pravilnika o uvjetima i postupku izbora učitelja za rad u hrvatskoj nastavi u inozemstvu ("Narodne novine", broj 41/09) je njegovo usklađivanje sa člankom 12. Zakona o radu ("Narodne novine", broj 93/14).

Javna rasprava bit će otvorena do 14. travnja 2015. godine.

Cilj je javne rasprave osnažiti elektroničku demokraciju kao oblik skrbi za zajedničko dobro te, s tim u vezi, prikupiti mišljenja zainteresirane javnosti o nacrtu Pravilnika o izmjeni Pravilnika o uvjetima i postupku izbora učitelja za rad u hrvatskoj nastavi u inozemstvu.

Pozivaju se svi zainteresirani da dostave svoje načelne primjedbe i prijedloge na cjelokupni tekst , kao i konkretne primjedbe i prijedloge na predloženi članak u Nacrtu Pravilnika, uz jasna obrazloženja, i to putem obrasca koji možete preuzeti na internetskim stranicama MZOS-a.

Važna napomena: Popunjeni obrazac potrebno je dostaviti u priloženom word dokumentu do 14. travnja 2015. godine na adresu elektroničke pošte: javnarasprava-hni@mzos.hr. Po završetku savjetovanja, sva pristigla očitovanja bit će javno dostupna na mrežnoj stranici Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Anonimni i uvredljivi komentari neće biti objavljeni.

Za dodatne upite vezano uz postupak javnog savjetovanja možete se obratiti na adresu elektroničke pošte: javnarasprava-hni@mzos.hr.

| 30. 3. 2015. u 12:38 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...