Izvješće o provedenom Natječaju za dodjelu bespovratnih sredstava projektima udruga u području izvainstitucionalnog odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2015./2016.

U Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta dana 7., 14. i 16. listopada 2015. godine održano je uručivanje Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava projektima udruga u području izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2015./2016.

Odlukom o dodjeli bespovratnih sredstava projektima udruga u području izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2015./2016., a na temelju provedenog Natječaja, dodijeljena su bespovratna sredstva za 108 projekata udruga.

Provedbom projekata namijenjenih djeci i mladima, u suradnji s udrugama koje djeluju u području izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja djece i mladih, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta potiče provedbu niza mjera nacionalnih strategija, programa i planova koje su u nadležnosti Ministarstva, kao i udruživanje udruga, suradnju s jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave, suradnju s odgojno-obrazovnim ustanovama i stručnim institucijama s ciljem osiguravanja kvalitetnog, dostupnog, vrijednosno usmjerenog, održivog i primjenjivog obrazovanja djece i mladih, kako u sklopu redovitoga obrazovnog sustava, tako i u sklopu izvanškolskih i izvannastavnih aktivnosti.

Na dodjeli ugovora održana je prezentacija Izvješća o provedenom Natječaju u sklopu koje su prezentirane faze natječajnoga postupka, opće informacije o provedenome natječaju, izvješće o stručnoj procjeni kvalitete projekta, teritorijalna zastupljenost financiranih projekata po županijama i ostale informacije vezane uz natječaj i prateće zakonske okvire. Cjelovita prezentacija Izvješća o prevedenome Natječaju za dodjelu bespovratnih sredstava projektima udruga u području izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2015./2016. nalazi se na sljedećoj poveznici.

| 3. 11. 2015. u 10:54 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Brojevni sustavi

Donosimo rad Josipe Pravdić, učenice 1.c razreda Gimnazije Vukovar. Josipa je izradila video uradak u aplikaciji Moovly koje je nastao za potrebe sistematizacije tematske cjeline Brojevni sustavi.

Kognitivne pristranosti

Prepoznati vrste kognitivnih pristranosti (predrasuda).

1453. - na današnji je dan turska vojska na čelu sa sultanom...