Erasmus+ projekt EQAVET

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih u sklopu programa Erasmus+ uspješno je prijavila projekt EQAVET: Nacionalne referentne točke, kojemu je osnovni cilj unaprjeđenje sustava za osiguranje kvalitete strukovnog obrazovanja i osposobljavanja na nacionalnoj razini, u skladu s Preporukom Europskog parlamenta i Vijeća Europske unije o uspostavljanju Europskog referentnog okvira za osiguranje kvalitete u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju (EQARF) te je dobila odluku o izboru projekta od strane Europske komisije i Izvršne agencije za obrazovanje, audiovizualnu djelatnost i kulturu.

Svrha je projekta razvijanje mehanizama osiguranja kvalitete strukovnog obrazovanja, osposobljavanja i procesa samovrednovanja u kontekstu provedbe programa EQAVET mreže. Navedeno se namjerava postići kroz poboljšanje kapaciteta hrvatske Nacionalne referentne točke (qavet.hr), jačanje suradnje s drugim nacionalnim referentnim točkama, kao i informiranjem velikog broja sudionika o aktivnostima mreže i diseminaciju rezultata. Dva su prioriteta na koje će se projekt usredotočiti, a definirani su Strateškim planom EQAVET-a za 2016.-2017. godinu:

I. Jačanje suradnje među nacionalnim referentnim točkama (NRP-ovima)

U sklopu projekta organizirat će se niz aktivnosti bilateralne i multilateralne suradnje posvećene razmjeni dobre prakse, novih ideja i rješenja po pitanju osiguranja kvalitete u strukovnim školama. Agencija će također organizirati dvodnevnu aktivnost suradničkog učenja (peer learning) na kojoj će sudjelovati domaći i strani stručnjaci, predstavnici nekoliko nacionalnih referentnih točaka iz različitih zemalja i usmjerit će se na samovrednovanje strukovnih škola i osiguravanje kvalitete učenja temeljenog na radu (work based learning).

II. Produbljivanje kulture osiguranja kvalitete u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju

Posebna će pažnja biti posvećena poboljšanju samovrednovanja 300 hrvatskih strukovnih škola, odnosno fazi evaluacije i procjene dosad ostvarenih rezultata kako bi se što bolje definirala područja na kojima dalje treba djelovati u skladu sa Strateškim planom.

Kako bi se osiguralo kvalitetnije širenje informacija o aktivnostima EQAVET mreže i Nacionalne referentne točke i dosezanje što većeg broja dionika, velika važnost pridaje se i razvijanju web-stranice qavet.hr te prevođenju i objavljivanju relevantnih publikacija.

Vijest je prenesena s internetskih stranica Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

| 24. 3. 2016. u 09:37 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Brojevni sustavi

Donosimo rad Josipe Pravdić, učenice 1.c razreda Gimnazije Vukovar. Josipa je izradila video uradak u aplikaciji Moovly koje je nastao za potrebe sistematizacije tematske cjeline Brojevni sustavi.

Kognitivne pristranosti

Prepoznati vrste kognitivnih pristranosti (predrasuda).

1453. - na današnji je dan turska vojska na čelu sa sultanom...