Tematski pregledi strukturiranih indikatora za praćenje sustava obrazovanja i osposobljavanja u Europi u 2016. godini

Izvršna je agencija za obrazovanje, audiovizualnu djelatnost i kulturu (EACEA) putem Eurydicea objavila novu seriju publikacija koje pružaju odgovore na pitanja poput idućih. Koje europske zemlje pružaju specifične smjernice i osiguravanju slobodna mjesta za obrazovanje u ranom djetinjstvu? Dobivaju li škole dodatna sredstva za učenike u nepovoljnom položaju?

Gdje u Europi učitelji imaju dostupno osposobljavanje kako bi se posvetili ranom napuštanju obrazovanja? Je li informalno učenje prepoznato svugdje u Europi kod upisa u visoko obrazovanje? Koliko je česta stručna praksa u programima visokog obrazovanja?

Publikacije istražuje obrazovne strukture, politike i reforme u pet ključnih područja: obrazovanje u ranom djetinjstvu, postizanje osnovnih vještina, rano napuštanje obrazovanja i osposobljavanja, visoko obrazovanje i zapošljivost nakon završetka obrazovanja. Svaka publikacija razmatra određeni broj ključnih indikatora i sadrži ažurne podatke, definicije, bilješke o državama i analize recentnih razvoja u politikama i reformama.

Svaki je tematski pregled utemeljen na pojedinom poglavlju „Strukturnih indikatora za praćenje sustava obrazovanja i osposobljavanja u Europi u 2016. godini“. Obrađeno je 40 europskih sustava obrazovanja osposobljavanja, a podaci su prikupljeni upitnicima koje su popunjavali nacionalni stručnjaci i predstavnici mreže Eurydice.

Svi se tematski pregledi na engleskom jeziku mogu besplatno preuzeti ovdje.

Vijest je prenesena s mrežnih stranica Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

| 21. 2. 2017. u 08:45 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...