Eurydice mreža objavila novo izvješće

Eurydice mreža objavila je novo Izvješće: Nastavnička zanimanja u Europi: Dostupnost, Unaprjeđenje i Podrška. Europa se trenutno suočava sa izazovima u obrazovanju te socijalnim i ekonomskim pitanjima, stoga uloga nastavnika dobiva sve više na važnosti. U Izvješću se navodi kako sve stroži zahtjevi i očekivanja u pogledu ishoda učenja i snažniji pritisci povezani s povećanom raznolikošću učeničke populacije u kombinaciji s ubrzanim tehnološkim razvojem, značajno utječu na učiteljsku profesiju.

Eurodyceovo Izvješće o Nastavničkim zanimanjima u Europi doprinosi sakupljanju dokumenata koji će imati utjecaj na kreiranje politika važnih za pružanje učinkovite podrške nastavnicima, unaprjeđenje njihovih kompetencija i podizanje ugleda nastavničkih zanimanja.

Izvješće navodi glavne izazove vezane uz obrazovanje potrebnih nastavničkih kadrova na nacionalnim razinama zemalja članica, kao i načine na koji pojedini obrazovni sustavi odgovaraju na prepoznate izazove planiranjem unaprijed. Izvješće nadalje istražuje zahtjeve nastavničkih zanimanja, proces zapošljavanja i radne uvjete te mogućnosti profesionalnog osposobljavanja i podršku u tom procesu. Ocrtane su mogućnosti napredovanja nastavnika, kako u smislu vertikalnog napredovanja i diversifikacije poslova, tako i u smislu definiranja i korištenja mreža nastavničkih kompetencija. Izvješće uključuje i analizu vrednovanja nastavnika, a obuhvaća škole u osnovnoškolskom i srednjoškolskom obrazovanju u svim zemljama članicama EU te Albaniji, Bosni i Hercegovini, Bivšoj Jugoslavenskoj Republici Makedoniji, Švicarskoj, Islandu, Lihtenštajnu, Crnoj Gori, Norveškoj, Srbiji i Turskoj.

Više je informacija moguće pronaći na ovoj poveznici.

Vijest je prenesena s mrežnih stranica Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

| 1. 3. 2018. u 11:25 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

Audio&video

1874. - umro Fran Kurelac , hrvatski književnik i filolog