Kurikularna reforma od iduće godine u svim školama

Kurikularna reforma od iduće godine ulazi u sve škole i to u one razrede u kojima je ove godine bila u eksperimentalnoj provedbi, rekla je ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak tijekom aktualnog prijepodneva u Saboru, najavivši da će ovaj tjedan u javno savjetovanje biti upućena odluka o donošenju kurikuluma s prilogom svih predmetnih kurikuluma i kurikuluma međupredmetnih tema.

„Kurikularna reforma ulazi u sve škole i to u razredima u kojima je ove godine bila u eksperimentalnoj provedbi - u prve i pete razrede osnovne škole, u prirodoslovne predmete u sedmome razredu, odnosno u prve razrede srednjih škola općeobrazovnog usmjerenja“, rekla je Divjak odgovarajući na pitanje Milorada Batinića (HNS) je li sve spremno za ulazak kurikularne reforme u sve škole.

„Kako bismo u tome uspjeli ovaj tjedan u javno savjetovanje stavljamo odluku o donošenju kurikuluma s prilogom svih predmetnih kurikuluma i kurikuluma međupredmetnih tema“, dodala je Divjak.

„Odluka će biti u javnom savjetovanju mjesec dana, a nakon toga će radne skupine za koje je natječaj u tijeku odgovoriti na javnu raspravu i napraviti određene pomake te će se početkom siječnja 2019. kurikulum donijeti“, najavila je ministrica posebno istaknuvši kako rezultati eksperimentalnoga programa pokazuju da su učenici, učitelji i roditelji zadovoljni novostima uvedenima u škole.

Vijest je prenesena s mrežnih stranica Ministarstva znanosti i obrazovanja.

| 15. 11. 2018. u 08:58 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Afrika 1914.

Donosimo vam rad Jure Stopića, učenika Osnovne škole Sesvetska Sopnica. Jure je izradio kviz na interaktivnoj karti na kojoj treba označiti pojedine kolonije u Africi 1914. godine.

Znamenitosti Slovenije

Niz fotografija najpoznatijih znamenitosti Slovenije

Audio&video

Izvan okvira