Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje u 2019. godinu ulazi s dva nova Erasmus+ projekta

Od 1. studenoga 2018. godine, Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (ASOO) sudjeluje kao partner u dva nova Erasmus+ projekta u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja.

Projekt Poboljšanje vještina u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju (Improving Skills in Vocational Education and Training – ImproVET) provodi se uz potporu programa Erasmus+, ključne aktivnosti 3 – Podrška reformi politika. Kroz projekt će se razviti nova zajednička kvalifikacija za strojarskog tehničara na temelju prethodne analize kvalifikacijskih okvira u Hrvatskoj i Sloveniji za predmetni sektor, istraživanja potreba poslodavaca i tržišta rada i izrade standarda zanimanja, smjernica za razvoj zajedničke kvalifikacije i profila kvalifikacije te razvoja zajedničkog kurikuluma za strojarskog tehničara koji će obuhvaćati učenje temeljeno na radu i prilike za mobilnost uz pripadajuće standarde vrednovanja. Vrijednost projekta iznosi ukupno 448.172,00 eura, a razdoblje provedbe projekta traje od 1. studenoga 2018. do 31. listopada 2020.

Projekt BequalApp: Benchmarking for Quality Assurance in Apprenticeships and Work Based Learning također je sufinanciran iz Erasmus+ programa, ključne aktivnosti 2 – Suradnja za inovacije i razmjenu dobre prakse. Glavni cilj projekta je podići svijest o vrijednosti naukovanja i drugih oblika učenja temeljenog na radu poput stažiranja i pripravništva putem razvoja platforme i online alata za ocjenjivanje prema referentnim vrijednostima (benchmarking) osiguravanja kvalitete u naukovanjima i učenju temeljenom na radu.  Ukupna vrijednost projekta iznosi 256.220,00 eura, a razdoblje provedbe je od 1. studenoga 2018. do 30. rujna 2020.

Više je informacija o projektima dostupno na poveznici.

Vijest je prenesena s mrežnih stranica Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

| 10. 12. 2018. u 09:06 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Afrika 1914.

Donosimo vam rad Jure Stopića, učenika Osnovne škole Sesvetska Sopnica. Jure je izradio kviz na interaktivnoj karti na kojoj treba označiti pojedine kolonije u Africi 1914. godine.

Znamenitosti Slovenije

Niz fotografija najpoznatijih znamenitosti Slovenije

Audio&video

Izvan okvira