Na temelju članka 134., stavka 5. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11) ministar znanosti, obrazovanja i športa, donosi

ODLUKU

I.

Utvrđuje se ukupna cijena usluge smještaja i prehrane učenika u učeničkim domovima u razdoblju siječanj - ožujak 2012. godine.

II.

Ukupna cijena smještaja i prehrane za učenike srednjih škola u učeničkom domu u razdoblju siječanj – ožujak 2012. godine iznosi najviše do 1.260,00 kn mjesečno.

III.

Jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave osiguravaju sredstva za sufinanciranje potpore smještaja i prehrane učenika u učeničkim domovima temeljem članka 143., stavka 4. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi u iznosu od 630,00 kn mjesečno po učeniku.

IV.

Sredstva za podmirenje razlike do ukupne cijene smještaja i prehrane u točki II. ove odluke u iznosu od 630,00 kuna mjesečno po učeniku planirana su u Odluci o privremenom financiranju poslova, funkcija i programa državnih tijela i drugih proračunskih korisnika državnog proračuna Republike Hrvatske u prvom tromjesečju 2012. godine (Narodne novine, br. 131/11).

V.

Razliku do ukupne cijene smještaja i prehrane iz točke I. ove odluke, a najviše do 630,00 kn mjesečno, osiguravaju roditelji, skrbnici ili centri za socijalni rad što se utvrđuje ugovorom između korisnika i učeničkog doma.

VI.

Potpora za sufinanciranje smještaja i prehrane osigurana je za učenike koji su hrvatski državljani i imaju stalno prebivalište u Republici Hrvatskoj. Učenici koji su hrvatski državljani bez stalnog prebivališta u Republici Hrvatskoj i strani državljani plaćaju ekonomsku cijenu smještaja i prehrane u učeničkom domu, osim ako to nije drukčije uređeno međudržavnim ugovorom.

VII.

Ova odluka stupa na snagu dana 1. siječnja 2012. godine.

Odluka o utvrđivanju cijene usluga smještaja i prehrane učenika u učeničkim domovima u razdoblju siječanj - ožujak 2012. godine.

Vijest je prenesena s internetskih stranica Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

| 27. 12. 2011. u 10:44 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...