Popularizacija medijske kulture u školama

Agencija za odgoj i obrazovanje u okviru programa djelatnosti stručnog usavršavanja organizirala je 12. siječnja 2012. godine na Učiteljskom fakultetu u Zagrebu stručni skup Medijska kultura i mladi (1. modul).

Stručni skup je organiziran na traženje učitelja, koji u okviru predmeta Hrvatski jezik predaju i medijsku kulturu. Budući da na nastavničkim usmjerenjima na većini fakulteta već dugo nema kolegija veznih uz filmsku umjetnost, učitelji se žele obrazovati u području koje trebaju poučavati učenike i koje je učenicima sada izuzetno atraktivno.

Neosporivo je da je danas s obzirom na nove tehnologije i interese učenika i učitelja jedan od važnih zadataka škole i odgoj za medije.

U uvodnom dijelu stručnog skup Medijska kultura i mladi (1. modul) bilo je riječi o potrebi i razlozima organizacije stručnog usavršavanja s ovom temom i najavi sadržaja iduća četiri modula, koji će pratiti nastavni program od 5. od 8. razreda (Maja Zrnčić, prof. viša savjetnica za izvannastavne aktivnosti natjecanja i smotre),  predstavljen je novi portal Mediji.hr (mediji.hr) namijenjen učiteljima, nastavnicima, roditeljima i učenicima.

Dr. sc. Krešimir Mikić govorio je u svojim predavanjima o medijskoj kulturi u školi, danas i sutra, o filmskoj i medijskoj kulturi i umjetnosti, multimediji, filmskim izražajnim sredstvima, odgoju za medije i vodio radionice: Pristupu medijima u osnovnoj školi i Raščlamba filma u razredu.

Na skupu su sudjelovali učitelji razredne nastave, učitelji i nastavnici hrvatskog jezika, ali i engleskog, njemačkog, vjeronauka, informatike, knjižničari, iz desetak županija, od Vukovarsko-srijemske do Dubrovačko-neretvanske.

Da su ovo teme koje zanimaju učitelje i nastavnike, pokazuje i činjenica da je skup bio popunjen u dva dana i odlične ocjene sudionika nakon održanog skupa.

Učiteljski fakultet pokazao se i ovaj put izvrsnim domaćinom i omogućio nam korištenje medijske učionice koja je neophodna na skupovima s filmskom tematikom.

Vijest je peuzeta s internetskih stranica Agencije za odgoj i obrazovanje.

| 25. 1. 2012. u 10:20 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...