Otvorena javna rasprava o Nacrtu prijedloga Udžbeničkoga standarda

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta otvara javnu raspravu o Nacrtu prijedloga Udžbeničkoga standarda koji se donosi na temelju članka 34. stavak 1. Zakona o udžbenicima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 27/10. i 55/11.).

Udžbeničkim standardom utvrđuju se znanstveni, pedagoški, psihološki, didaktičko-metodički, etički, jezični, likovno-grafički i tehnički zahtjevi i standardi za izradu udžbenika i dopunskih nastavnih sredstava kao vrsta i oblik, odnosno oblici u kojima mogu biti izdani udžbenici i dopunska nastavna sredstva (tiskano izdanje, elektronički oblik ili komplet viševrsne građe) i posebni zahtjevi za izradu udžbenika za nastavu na jeziku i pismu nacionalnih manjina te zahtjevi za izradu i prilagodbu udžbenika za učenike s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama (učenike s teškoćama i darovite učenike).

Javna rasprava otvorena je od 29. travnja do 13. svibnja 2013. godine.

Cilj javne rasprave je prikupiti mišljenja zainteresirane javnosti o predloženom Nacrtu prijedloga Udžbeničkoga standarda.

Pozivaju se svi zainteresirani da dostave svoje eventualne primjedbe i prijedloge na cjelokupni tekst, kao i konkretne primjedbe i prijedloge na pojedine točke predložene u Nacrtu prijedloga Udžbeničkoga standarda uz jasna obrazloženja i to putem obrasca sudjelovanja u savjetovanju koji je moguće preuzeti na internetskim stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Primjedbe koje neće biti dostavljene na priloženom obrascu neće se razmatrati.

Svoje sugestije i prijedloge zainteresirani mogu uputiti na adresu elektroničke pošte: javnarasprava-us@mzos.hr.

Nakon završetka procesa savjetovanja pristigli komentari, primjedbe i prijedlozi bit će objavljeni na mrežnim stranicama Ministarstva, uz obrazloženja za one koji eventualno neće biti prihvaćeni.

Za dodatne upite u svezi s postupkom savjetovanja možete se obratiti na adresu elektroničke pošte: javnarasprava-us@mzos.hr.

| 2. 5. 2013. u 09:21 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Brojevni sustavi

Donosimo rad Josipe Pravdić, učenice 1.c razreda Gimnazije Vukovar. Josipa je izradila video uradak u aplikaciji Moovly koje je nastao za potrebe sistematizacije tematske cjeline Brojevni sustavi.

Kognitivne pristranosti

Prepoznati vrste kognitivnih pristranosti (predrasuda).

1453. - na današnji je dan turska vojska na čelu sa sultanom...