Državni skup pedagoga - prijave do 10. svibnja

Državni stručni skup za stručne suradnike, pedagoge Mađupredmetne teme u školskom kurikulumu, održati će se od 13. do 15. svibnja 2013. godine s početkom u 15 sati u Vodicama (Hotel Olympia), u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje.

Cilj stručnog skupa je jačanje kompetencija stručnih suradnika u osnovnim i srednjim školama za planiranje i  provedbu međupredmetnih tema u školskom kurikulumu.

Nacionalni okvirni kurikulum za predškolski odgoj i obrazovanje te opće obvezno i srednjoškolsko obrazovanje (NOK) iz 2010., koji se oslanja na Europski referentni okvir ključnih kompetencija za cjeloživotno učenje, napravio je značajan pomak u kurikulumskoj politici i planiranju s prijenosa znanja na razvoj kompetencija što je doprinijelo promjenama u pristupu i načinu programiranja odgoja i obrazovanja. Kurikulum usmjeren na učenika, zahtijeva prilagođivanje odgojno-obrazovnih i nastavnih oblika, metoda i sredstava rada individualnim potrebama i sposobnostima učenika kako bi se osigurao odgojno-obrazovni uspjeh svakoga pojedinca s toga je i ova tema skupa korak prema postizanju toga cilja.

Kvalitetno stručno usavršavanje dostupno svim odgojno obrazovnim radnicima značajno unapređuje  kvalitetu nastave i ishode učenja s toga se iskreno nadamo da će biti prepoznata važnost teme i ovog stručnog skupa.

Iz Agencije mole sve zainteresirane, da se za sudjelovanje na stručnom skupu prijave na aplikaciji za elektroničko prijavljivanje na stručne skupove u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje dostupnoj na internetskoj adresi www.ettaedu.eu najkasnije do 10. svibnja 2013.

Za sva dodatna pitanja moguće se obratiti višim savjetnicama Ivani Biljan i Đurđici Kaurloto Martinić.

| 9. 5. 2013. u 09:14 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Autorska prava

Donosimo rad Tee Hrgović, učenice 2.a razreda Gimnazije Vukovar. Učenički je uradak nastao na nastavi informatike u sklopu obrade prezentacijskih tehnika i sadržaja koji se u prezentacijama koriste pri čemu je naglasak...

Ustav Poljske iz 1791.

Osnovne informacije o prvom europskom ustavu i njegovoj sudbini.

1819. - patentiran je bicikl