19. zimska škola informatike - Krapina 2014.

U Srednjoj školi Krapina, od 2. do 10. siječnja 2014. godine, održat će se 19. zimska škola informatike – Krapina 2014. Hrvatski savez informatičara raspisao je natječaj za besplatno sudjelovanje.

Iz saveza pozivaju sve mlade i darovite informatičare osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske i članove udruga i klubova Hrvatskog saveza informatičara, koji su na informatičkim natjecanjima i smotrama softverskih radova na nacionalnoj razini u 2013. godini postigli zapažene rezultate, da se prijave na natječaj.

Na Zimsku će školu biti pozvani učenici osnovnih i srednjih škola koje će, temeljem pristiglih prijava, izabrati Izvršni odbor Hrvatskog saveza informatičara, a broj pozvanih učenika ovisit će o organizacijskim, tehničkim i financijskim mogućnostima organizatora.

Zimska škola informatike dugogodišnji je program Hrvatskog saveza informatičara kojim se želi dodatno obrazovati mlade, nadarene informatičare osnovnih i srednjih škola iz cijele države, obrazovati mlade informatičare iz županije u raznim područjima informatike, od početnih do naprednih, osposobiti nastavnike svih struka kako bi lakše uveli informacijske i komunikacijske tehnologije u nastavu, te nastavnicima informatike iz županije dati priliku za usvajanje novih informatičkih znanja.

Sudionici će prema svojim željama moći sudjelovati u nekim od ponuđenih radionica:

• za učenike osnovnih škola:
    • Logo
    • C/C++
    • Python
    • Flash
    • Algoritmi
    • Izrada WEB stranica – HTML
    • Java Android
    • i dr.
  • za učenike srednjih škola:
    • C++/STL
    • Flash
    • Python
    • ASP.Net
    • Algoritmi početni/napredni
    • Java Android
    • i dr.

Osim navedenih radionica za sve će sudionike biti organizirana i zanimljiva predavanja, te drugi sadržaji, a radionice će voditi stručni suradnici HSIN-a, uspješni mladi informatičari i nosioci olimpijskih informatičkih medalja, te stručni suradnici iz Krapine.

Zainteresirani za sudjelovanje na Zimskoj školi ispunjenu prijavnicu (Prijavnica za osnovnu školu odnosno Prijavnica za srednju školu), potpisanu i od roditelja, trebaju poslati najkasnije do 8. prosinca na adresu Hrvatski savez informatičara (za Natječaj), Dalmatinska 12, 10000 Zagreb ili e-mail hsin@hsin.hr.

Rezultati natječaja bit će objavljeni na web stranicama HSIN-a najkasnije do 13. prosinca, a odabrani će učenici o svim detaljima vezanim za Zimsku školu biti obaviješteni pismenim putem.

| 25. 11. 2013. u 15:26 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...