Hrvatska učenica osvojila brončanu medalju na 22. Međunarodnoj filozofskoj olimpijadi u Vilniusu

Maturantica zagrebačke XV. gimnazije, Maša Marić osvojila je brončanu medalju na 22. Međunarodnoj filozofskoj olimpijadi u Vilniusu (LItva), koja se održala od 15. do 18. svibnja u Vilniusu.  Na Olimpijadi su sudjelovali predstavnici iz 42 zemlje svijeta.

Hrvatskoj je ovo bilo osmo sudjelovanje na ovom  svjetskom srednjoškolskom natjecanju, na kojem je ponovljen velik uspjeh od prošle godine, kada je učenica Petra Požgaj osvojila 3. mjesto. Ove godine Hrvatska delegacija je bila u sastavu učenica Maše Marić (XV. gimnazija, Zagreb) i Ive Čudina (Gimnazija Lucijana Vranjanina, Zagreb), mentora Krešimira Gracina ( (XV. gimnazija, Zagreb) i dr.sc. Brune Ćurka (voditelj delegacije, stalni član žirija na IPOu, Institut za filozofiju, Udruga Mala filozofija).

Ove godine je Međunarodni žiri imao pune ruke posla zbog kvalitete učeničkih eseja, tako da je dodijeljeno nešto više medalja nego obično. Ovim uspjehom Maše Marić, Hrvatska se polako, ali sigurno, smještaj uz bok najuspješnijih zemlja na ovom svjetskom srednjoškolskom natjecanju.

Zlatna medalja:

7. Bernt Johan Damslora - Norveška
  8. Jani Patrakka - Finska

| 20. 5. 2014. u 14:10 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Brojevni sustavi

Donosimo rad Josipe Pravdić, učenice 1.c razreda Gimnazije Vukovar. Josipa je izradila video uradak u aplikaciji Moovly koje je nastao za potrebe sistematizacije tematske cjeline Brojevni sustavi.

Kognitivne pristranosti

Prepoznati vrste kognitivnih pristranosti (predrasuda).

1453. - na današnji je dan turska vojska na čelu sa sultanom...