Global Children's Designathon u Zagrebu

Četvrto izdanje svjetske inicijative Global Children's Designathona ili dječjeg Designathona održat će se u subotu, 3. studenog 2018. godine. Tijekom ovog vrlo posebnog dana, preko tisuću će djece u 30 gradova diljem svijeta od Melbourna do Bogote preko Amsterdama i Johannesburga istovremeno sudjelovati u dizajniranju kreativnih rješenja vezanih uz uništavanje šuma, a što je vezano uz 15. UN-ov cilj Globalnog održivog razvoja: Život za kopnu. U Zagrebu će se ovaj zanimljivi događaj održati u prostorijama HUB385, Petračićeva 6, od 10 do 17 sati.

Djeca će započeti dan istraživanjem tematike deforestacije ili krčenja šuma i povlačenjem paralele u kontekstu zagađenja zraka, ugrožavanja biljnih i životinjskih vrsti i gubitkom staništa.  Zatim, fokusirat će se na razradu i skiciranje ideja i potom graditi prototipe svojih ideja pomoću pištolja za lijepljenje, mini-motora, micro:bitova, LED lampica, senzora i recikliranih materijala. Djeca će putem mrežne veze biti u kontaktu s timovima u drugim zemljama diljem svijeta, a na kraju će dana prezentirati svoje izume stručnjacima, roditeljima i javnosti. Cijeli proces slijedi korake Designathon metode, jedinstvene metode edukacije budućnosti koja djecu diljem svijeta uči koristiti svoju kreativnost i nove tehnologije pri dizajniranju budućnosti. Metoda kombinira Design Thinking i Maker Education principe za koje možemo konstatirati da svojom popularnošću rastu kako u svijetu tako i u Hrvatskoj.

Pomoću ove inicijative djeca će imati priliku nadograditi svoje kreativno i kritičko promišljanje, komunikacijske vještine, suradnju, digitalnu pismenosti i na taj način biti spremniji za oblikovanje budućnosti.

Djeca u cijelom svijetu zabrinuta su za društvo i budućnost planete. Njihove inovativne ideje oko stvarnih problema su vrijedne i usmjeravaju se na budućnost. Ponekad toliko inovativne i vrijedne da ih tvrtke prihvaćaju i razvijaju u proizvode ili usluge, kao što je nedavno slučaj u Nizozemskoj.

Međunarodna komora mladih Hrvatske (www.jci-croatia.com) u suradnji s lokalnim Designathon Works Zagreb timom zaslužna je što će i zagrebački mališani imati priliku sudjelovati na ovako zanimljivoj inicijativi.

Global Children's Designathon globalno podržavaju institucije i kompanije: Grad Amsterdam, Patagonia, Bugaboo, Talud, Yoxi, Chocolonely Foundation, Conservation International, WWF, PWC, World Largest Lesson i Expo Live, a u Zagrebu organizacija ovog događanja bit će omogućena od podrške sljedećih partnera: Veleposlanstvo Kraljevine Nizozemske, Feria-projekt, IBM Hrvatska, HUB385, Zvona catering, Cedevita, JCI Zagreb.

Prijave su otvorene za djecu u dobi od 7 do 12 godina do četvrtka, 25. listopada 2018. godine, a više se informacija o samom događaju i načinu prijave može pronaći na Facebook eventu:  https://www.facebook.com/events/245009472846840/

| 22. 10. 2018. u 11:23 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Afrika 1914.

Donosimo vam rad Jure Stopića, učenika Osnovne škole Sesvetska Sopnica. Jure je izradio kviz na interaktivnoj karti na kojoj treba označiti pojedine kolonije u Africi 1914. godine.

Znamenitosti Slovenije

Niz fotografija najpoznatijih znamenitosti Slovenije

Audio&video

1279. - mongolskom pobjedom u bitki kod Jamena na današnji je...