Besplatna predavanja u okviru 12. tjedna psihologije

Centar za edukaciju i savjetovanje Sunce u sklopu 12. tjedna psihologije koji će se održati od 18. do 24. veljače 2019. godine organizira besplatna predavanja vezana uz razne aspekte roditeljstva. Predavanja su besplatna jer su financijski podržana od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Vrijeme, lokacije i teme predavanja

Motivacijsko predavanje „Udomiteljstvo, je li to za mene?“

Vrijeme: 18. veljače 2019. godine od 18 do 19 sati

Mjesto: Knjižnica Grada Zagreba, Knjižnica Dubrava, Dubrava 51a

Na predavanju će sudionici moći saznati:

• Što je to udomiteljstvo i kako postati udomitelj?
  • Osvijestiti svoje osjećaje vezene uz poziv prema udomiteljstvu.
  • Kako napraviti mali korak k pozitivnoj promjeni u vašem životu.

Voditeljice: Maria Tomić Preiner dipl. psihologinja i dipl. soc. radnica i Barbara Sajko dipl. soc. radnica

Rasprava o knjizi „Otrovni roditelji“, autora dr. Susan Forward i Craiga Bucka

Vrijeme: 20. veljače 2019. od 17 sati i 30 minuta do 18 sati i 30 minuta

Mjesto: Knjižnica grada Zagreba, Knjižnica Knežija, Albaharijeva ulica 7

Riječ roditeljstvo se najčešće veže uz nježnost i privrženost, ali svakodnevna životna strka može dovesti do toga da se u roditeljstvu čine nesvjesne greške. Pozivaju se sudionici da prije predavanja pročitaju sljedeća poglavlja iz knjige „Otrovni roditelji“: I.  poglavlje „Bogoliki roditelji - Mit o savršenim roditeljima“, II. poglavlje „Samo zato što to niste namjeravali, ne znači da ne boli“ - Neadekvatni roditelji, VIII.  poglavlje „Zašto se roditelji ponašaju na takav način?“ - Obiteljski sustav i  XI. poglavlje „Počeci samodefiniranja.

Kako se uz igru odmoriti

Vrijeme: 20. veljače 2019. od 18 sati i 45 minuta do 19 sati i 45 minuta

Knjižnica grada Zagreba, Knjižnica Knežija, Albaharijeva ulica 7

Tijekom predavanja voditeljice će ponuditi ideje kako stvoriti obiteljski ugođaj koji roditelja opušta, a djecu zabavlja. Voditeljice predavanja će predložiti i kako pričati priče koje razvijaju dječju kreativnosti te kako priču realizirati kao alternativu crtićima.

Voditeljica: Maria Tomić Preiner dipl. psihologinja i dipl. soc. radnica

Kako bolje upravljati vremenom u obitelji

Vrijeme: 23. veljače 2019. od 14 do 15 sati

Mjesto: Mjesni odbor Knežija, Albaharijeva ulica 2

Navedeno predavanje je iz ciklusa Obiteljski menadžment, a tijekom predavanja polaznici će saznati kako dobrim upravljanjem vremenom uspješnije izvršavati sve obiteljske obaveze.

Voditeljica: Tanja Prekodravac, prof. psihologije i gestalt psihoterapeut

Prijave su moguće putem e-adrese info@ti-si-sunce.hr ili putem mobitela + 385 92 1710-140.

| 14. 2. 2019. u 10:02 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1239. - rođen Edvard I. Dugonogi , engleski kralj