Radionice za roditelje u okviru Nacionalne kampanje za ukidanje tjelesnog kažnjavanja djece

U okviru Nacionalne kampanje za ukidanje tjelesnog kažnjavanja djece u Centru za psihološko savjetovanje, edukaciju i istraživanje 'Sirius' održat će se radionice za roditelje po nazivom 'Mogu bolje od batina!'.

1. Radionica pod nazivom "Izgradnja autoriteta bez primjene sile" održat će se 5.11.2009. Na radionici će biti objašnjeno što je autoritet te koje su vrste roditeljskog autoriteta, kako izgraditi autoritet bez primjene nasilja i fizičkog kažnjavanja te koja su roditeljska očekivanja od djeteta.

2. Radionica "Komunikacija umjesto batina" održat će se 12.11.2009. Tu će biti objašnjeno kako komunicirati s djecom da bi ih zaista čuli, kako naučiti dijete komunicirati, što je to aktivno slušanje, aktivan razgovor. Biti će objašnjen pojam ja-poruka te pravila komunikacije.

3. Radionica "Discipliniranje djeteta" održat će se 19.11.2009. Na ovoj radionici će biti objašnjene tehnike pozitivnog discipliniranja, koji su učinci nasilja i fizičkog kažnjavanja, kazne, zabrane, naredbe.

4. Radionica "Upravljanje sukobima" održava se 26.11.2009.  Radionica će dati odgovore na sljedeće teme: tko rješava obiteljske probleme, važnost ljubavi i komunikacije u obitelji, zdravo obiteljsko ozračje, svađanje - korisno ili štetno, umijeće nenasilne komunikacije.

5. Radionica "Nenasilan roditelj" - nenasilno dijete održat će se 3.12.2009., a obradit će teme; kako odgojiti nenasilno dijete, kako biti odgajatelj i prijatelj i odnositi se prema djetetu s poštovanjem, slobodno izražavanje emocija, otpori i psovke, stres.

Radionice se održavaju u navedenim terminima od 17:30 - 19:00 sati i sve su radionice besplatne!

Prijave su moguće telefonom na 01 6310 389 ili e-mailom na prijave@centar-sirius.hr

| 4. 11. 2009. u 00:00 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Brojevni sustavi

Donosimo rad Josipe Pravdić, učenice 1.c razreda Gimnazije Vukovar. Josipa je izradila video uradak u aplikaciji Moovly koje je nastao za potrebe sistematizacije tematske cjeline Brojevni sustavi.

Kognitivne pristranosti

Prepoznati vrste kognitivnih pristranosti (predrasuda).

1453. - na današnji je dan turska vojska na čelu sa sultanom...