Besplatne radionice za roditelje

Najuspješniji smo roditelji onda kada radimo na sebi, nastojimo poboljšati svoje roditeljske vještine i ispravljati neizbježne pogreške. Uvijek postoji mogućnost za napredak i nikad nije kasno zapitati se: "Kako mogu biti bolji roditelj?"

Centar za psihološko savjetovanje, edukaciju i istraživanje Sirius organizira niz besplatnih radionica za roditelje koje imaju za cilj poučiti roditelje učinkovitoj komunikaciji s djetetom, discipliniranju dijeteta, a istovremenom razvijanju samopoštovanja kod djeteta, upravljanju obiteljskim sukobima i zaštiti dijeteta od ovisnosti.

Radionice će se održavati u centru Sirius u Zagrebu, Trnjanska 59a od 17.30 do 19 sati. Prijave na radionice moguće su putem telefona 01/6310 389, a radionice će se održavati na sljedeće teme:

(Ne)učinkoviti stilovi roditeljstva - 25.02.2010.
Prednosti i nedostaci pojedinih odgojnih stilova; utjecaj odgojnih stilova na psihološki razvoj djeteta; djelotvorni i nedjelotvorni odgojni postupci.

Odgojno učinkovita komunikacija - 04.03.2010.
Koje poruke čine (ne)zdravu komunikaciju roditelja i djeteta; kako razgovarati s djetetom da bismo ga zaista razumjeli i čuli.

Kako disciplinirati dijete - 11.03.2010.
Disciplina i dob djeteta; uloga fizičkog kažnjavanja djece u odgoju; kako biti odgajatelj i prijatelj; odnositi se prema djetetu s poštovanjem.

Kako upravljati sukobima - 18.03.2010.
Tko rješava obiteljske probleme; važnost ljubavi i komunikacije u obitelji; zdravo obiteljsko ozračje; svađanje – korisno ili štetno; umijeće nenasilne komunikacije.

Razvoj samopoštovanja kod djeteta - 25.03.2010.
Na čemu se temelji samopoštovanje djeteta i koja je njegova uloga; kako prepoznati nisko samopoštovanje; kako pomoći djetetu da razvije osjećaj vlastite vrijednosti.

Vijest je preuzeta s internetskih stranica centra Sirius.

| 19. 2. 2010. u 13:32 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Brojevni sustavi

Donosimo rad Josipe Pravdić, učenice 1.c razreda Gimnazije Vukovar. Josipa je izradila video uradak u aplikaciji Moovly koje je nastao za potrebe sistematizacije tematske cjeline Brojevni sustavi.

Kognitivne pristranosti

Prepoznati vrste kognitivnih pristranosti (predrasuda).

1453. - na današnji je dan turska vojska na čelu sa sultanom...