Besplatne radionice za roditelje

U tijeku su prijave na besplatne radionice za roditelje na kojima roditelji mogu naučiti kako komunicirati s djetetom i diciplinirati ga, kako razviti osjećaj samopoštovanja kod djeteta i zaštiti ga od ovisnosti te kako upravljati obiteljskim sukobima.

Radionice će se održavati u centru Sirius u Zagrebu, Trnjanska 59A, od 18 do 19.30 sati.

Raspored radionica

05.09. i 17.11.2011.

Kako odgojno učinkovito komunicirati s djetetom

Koje poruke čine (ne)zdravu komunikaciju roditelja i djeteta; kako razgovarati s djetetom da bismo ga zaista razumjeli (razvijanje vještine aktivnog slušanja).

08.09. i 28.11.2011.

Kako disciplinirati dijete

Strategije i glavni zadatak odgoja; disciplina i dob djeteta; uloga fizičkog kažnjavanja djece u odgoju; kako se odnositi prema djetetu s poštovanjem.

19.09. i 01.12.2011.

Kako ojačati samopoštovanje kod djeteta

Na čemu se temelji samopoštovanje djeteta i koja je njegova uloga; kako prepoznati nisko samopoštovanje; kako pomoći djetetu da razvije osjećaj vlastite vrijednosti (poruke prihvaćanja, kako pohvaliti dijete), roditeljski postupci koji narušavaju samopoštovanja djeteta (kritika, kažnjavanje).

22.09. i 12.12.2011.

Kako rješavati obiteljske sukobe

Tko rješava obiteljsko probleme; važnost ljubavi i komunikacije u obitelji; zdravo obiteljsko ozračje; umijeće nenasilne komunikacije; tipovi sukoba; važnost i stvaranje timskog rada

03.10. i 15.12.2011.

Kako dijete zaštiti od ovisnosti

Zašto mladi uzimaju sredstva ovisnosti;  koja su djeca rizična za razvoj ovisnosti; promjene koje donosi adolescencija i kako se nositi s njima.

Radionice će voditi prof. psihologije Vlasta Lukačević, a budući da je broj polaznika ograničen, zainteresirani roditelji se obavezno trebaju prijaviti putem e-maila prijave@centar-sirius.hr ili telefonom na 01 6310 389.

| 31. 8. 2011. u 14:37 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Afrika 1914.

Donosimo vam rad Jure Stopića, učenika Osnovne škole Sesvetska Sopnica. Jure je izradio kviz na interaktivnoj karti na kojoj treba označiti pojedine kolonije u Africi 1914. godine.

Znamenitosti Slovenije

Niz fotografija najpoznatijih znamenitosti Slovenije

Audio&video

1279. - mongolskom pobjedom u bitki kod Jamena na današnji je...