Besplatne radionice za roditelje

U tijeku su prijave na besplatne radionice za roditelje na kojima roditelji mogu naučiti kako komunicirati s djetetom i diciplinirati ga, kako razviti osjećaj samopoštovanja kod djeteta i zaštiti ga od ovisnosti te kako upravljati obiteljskim sukobima.

Radionice će se održavati u centru Sirius u Zagrebu, Trnjanska 59A, od 18 do 19.30 sati.

Raspored radionica

05.09. i 17.11.2011.

Kako odgojno učinkovito komunicirati s djetetom

Koje poruke čine (ne)zdravu komunikaciju roditelja i djeteta; kako razgovarati s djetetom da bismo ga zaista razumjeli (razvijanje vještine aktivnog slušanja).

08.09. i 28.11.2011.

Kako disciplinirati dijete

Strategije i glavni zadatak odgoja; disciplina i dob djeteta; uloga fizičkog kažnjavanja djece u odgoju; kako se odnositi prema djetetu s poštovanjem.

19.09. i 01.12.2011.

Kako ojačati samopoštovanje kod djeteta

Na čemu se temelji samopoštovanje djeteta i koja je njegova uloga; kako prepoznati nisko samopoštovanje; kako pomoći djetetu da razvije osjećaj vlastite vrijednosti (poruke prihvaćanja, kako pohvaliti dijete), roditeljski postupci koji narušavaju samopoštovanja djeteta (kritika, kažnjavanje).

22.09. i 12.12.2011.

Kako rješavati obiteljske sukobe

Tko rješava obiteljsko probleme; važnost ljubavi i komunikacije u obitelji; zdravo obiteljsko ozračje; umijeće nenasilne komunikacije; tipovi sukoba; važnost i stvaranje timskog rada

03.10. i 15.12.2011.

Kako dijete zaštiti od ovisnosti

Zašto mladi uzimaju sredstva ovisnosti;  koja su djeca rizična za razvoj ovisnosti; promjene koje donosi adolescencija i kako se nositi s njima.

Radionice će voditi prof. psihologije Vlasta Lukačević, a budući da je broj polaznika ograničen, zainteresirani roditelji se obavezno trebaju prijaviti putem e-maila prijave@centar-sirius.hr ili telefonom na 01 6310 389.

| 31. 8. 2011. u 14:37 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

Audio&video

1874. - umro Fran Kurelac , hrvatski književnik i filolog