Projekt Sinergija tradicionalnog i nekonvencionalnog (holističkog) pristupa pomoći razvedenim roditeljima i njihovoj djeci

Udruga za promicanje kultura stvaralaštva, ekološke svjesnosti i zdravog življenja Sinergija stvaranja pokreće projekt pod nazivom „Sinergija tradicionalnog i nekonvencionalnog (holističkog) pristupa pomoći razvedenim roditeljima i njihovoj djeci“. Projektom će se pokušati pružiti edukacija i potpora navedenim ciljanim skupinama kroz radionice i predavanja.

Donosimo izvorni članak autorice Darije Končić sa stranica Udruge Sinergija stvaranja.

*****

Prolazeći kroz proces razvoda možete se osjećati kao da ste na raftingu, na brzim vodama u malom čamcu. Emocije su jake, uzburkane i ne znate što će se dogoditi sljedeće. Nije ni čudo da ste u panici, ne znate što učiniti, kako što bezbolnije proći cijeli proces. Mjesecima, ili možda godinama kasnije, obitelj izlazi iz pravnog sustava, slomljena i ogorčena.

To je razlog zašto smo krenuli sa promicanjem cjelovitog pristupa za one koji prolaze kroz razvod ili su ga tek nedavno prošli.

Projekt pomoći sastoji se od predavanja, radionica roditelja sa i bez djece i grupe za potporu prije, u toku i nakon razvoda s ciljem pomoći roditeljima koji su u procesu razvoda, ili su završili proces razvoda na tradicionalan i nekonvencionalan (holistički) način.

Predavanja se sastoje od upoznavanje roditelja sa psihološkim utjecajima procesa razvoda, kako taj proces utječe na psihosocijalni razvoj kod djece, koji su negativni utjecaji i način kako ih spriječiti. Objašnjavanje nekonvencionalnih načina pomoći roditeljima sa djecom kako što bezbolnije proći proces razvoda tako da što manje utječe na djecu i njihov razvoj.

Radionice se sastoje od interakcije roditelja sa stručnim osobama iz područja psihologije, pedagogije i liječnicima nekonvencionalne medicine.

Grupa za potporu sastoji se od članova koji su u procesu razvoda, ili su prošli proces, međusobni razgovor i pomaganje jedni drugima kao pomoć za što bezbolniji prijelaz iz zajednice braka. Grupa sa djecom se razlikuje po tome što u tim grupama za potporu roditelji aktivno rade sa svojom djecom, dok stručne osobe promatraju ponašanje djece i roditelja, tako da dobiju uvid u psihosocijalno ponašanje djeteta.

U projekt se mogu uključiti osobe bez obzira na spol, i dob, koje su započele razmišljanje o prekidu zajednice braka, koji su u procesu razvoda, i osobe koje su okončale proces razvoda.

Za sva pitanja i dodatne informacije pošaljite nam mail na adresu: info@sinergijastvaranja.hr.

| 29. 2. 2012. u 14:01 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Brojevni sustavi

Donosimo rad Josipe Pravdić, učenice 1.c razreda Gimnazije Vukovar. Josipa je izradila video uradak u aplikaciji Moovly koje je nastao za potrebe sistematizacije tematske cjeline Brojevni sustavi.

Kognitivne pristranosti

Prepoznati vrste kognitivnih pristranosti (predrasuda).

1453. - na današnji je dan turska vojska na čelu sa sultanom...