| 21. 5. 2015. u 13:07 sati | pošalji link
Iz prakse

Podijelite svoje primjere dobre prakse s kolegama

Ukoliko želite predložiti tekst za objavu ispunite formular 'Podaci o autoru' (ulogirajte se sa svojim elektroničkim identitetom u HUSO sustavu: ime.prezime@skole.hr) te unesite prijedlog teksta. Molimo da obratite pozornost na Pravila za pisanje i uputstva Kako objaviti tekst?.

U posjetu Drakuli - Učitelji Osnovne škole Ivana Mažuranića posjetili Rumunjsku

Kao jedna od osam škola partnera u projektu „Migration“ KA2 Erasmus+ programa Osnovna škola Ivana žuranića poslala je četiri nastavnice na projektni sastanak i aktivnosti učenja, podučavanja i osposobljavanja u Buzau u Rumunjskoj. Mirna Katičić, Mirela Klarić, Andreja Pranjić i Slađana Raguž sudjelovale su na projektnim događanjima od 25. do 29. studenoga 2016. godine.

Kako je ovo bilo prvo okupljanje predstavnika škola partnera u projektu, po prvi su puta uživo nastavnice razgovarale sa svojim kolegama iz Austrije, Italije, Njemačke, Rumunjske, Španjolske, Švedske i Turske s kojima su već više od godinu dana u svakodnevnom kontaktu za potrebe pisanja prijave i postavljanja odobrenog projekta u svojim školama. Projektni su sastanci održani tijekom tri dana, a aktivnosti stručnog osposobljavanja svih pet dana. Tijekom boravka u Rumunjskoj nastavnice ove vinkovačke osnovne škole promatrale su sat engleskog jezika s temom migracija, predstavile hrvatski obrazovni sustav, sudjelovale u radionicama primjene dramskih metoda u nastavi, analizirale uključenost umjetničkih sadržaja u opći kurikulum, radile na osmišljavanju tehnika kojima se potiče stvaralaštvo učenika, razgovarale o problematici uključivanja migranata u obrazovni sustav, sudjelovale na međunarodnom mrežnom seminaru o početnim vještinama čitanja i pisanja s mogućom primjenom metoda i u kasnijem razvoju djeteta. Uz navedene sadržaje, imale su priliku i malo bolje upoznati mjesto Buzau, ali i Transilvaniju gdje su obišle dvorac Bran kojeg Bram Stoker u svom romanu opisuje kao Drakulin dvorac, a Vlad Tepes koji je neko vrijeme živio u ovom dvorcu smatra se predloškom za nastanak lika grofa Drakule. Tijekom obilaska Transilvanije posjetile su i srednjovjekovnu tvrđavu Rasnov i dvorac Peles u kojem je stolovala rumunjska kraljevska obitelj.

Dojmovi o Rumunjskoj koje su ove nastavnice donijele sa sobom u Hrvatsku izuzetno su pozitivni, smatraju Rumunjsku lijepom zemljom koja u Hrvatskoj, prema njihovom mišljenju, nije dovoljno poznata, a Rumunje izuzetno dobrim domaćinima. Kako se i Slavonce u Hrvatskoj smatra dobrim domaćinima, priliku da opravdaju taj glas nastavnici i učenici Osnovne škole Ivana Mažuranića dobit će u ožujku sljedeće godine kada se u toj školi, u našem gradu, održava sljedeći projektni sastanak s aktivnostima učenja, podučavanja i osposobljavanja u okviru projekta Migration.

| 5. 12. 2016. u 17:14 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...