| 21. 5. 2015. u 13:07 sati | pošalji link
Iz prakse

Podijelite svoje primjere dobre prakse s kolegama

Ukoliko želite predložiti tekst za objavu ispunite formular 'Podaci o autoru' (ulogirajte se sa svojim elektroničkim identitetom u HUSO sustavu: ime.prezime@skole.hr) te unesite prijedlog teksta. Molimo da obratite pozornost na Pravila za pisanje i uputstva Kako objaviti tekst?.

Erasmus+ "The Magic of Sound" - Projektni tjedan učenika XV. gimnazije iz Zagreba u Rumunjskoj

U okviru projekta “The Magic of Sound“ europskog programa Erasmus+ profesori i učenici XV. gimnazije proveli su tjedan od 5. do 11. ožujka 2017. godine na projektnim aktivnostima u Rumunjskoj, organiziranim od škole domaćina Colegiul National Moise Nicoara za sudionike projekta iz sve četiri zemlje sudionice (Ujedinjeno Kraljevstvo, Njemačka, Rumunjska i Hrvatska).

Organizirane su aktivnosti učenja, poučavanja i osposobljavanja kako za profesore tako i za učenike, projektni sastanci svih prisutnih profesora koji sudjeluju u projektu, te posebno koordinatora projekta iz četiriju zemalja.

Između ostalog organizirani su:

• posjeti manufakturi violina Gliha, tvornici violina Hora, tvornici i laboratoriju za ispitivanje kvalitete SC Continental Automotive Romania i tvornici SC Cooper Industries Romania SRL,
  • demonstracija relevantnih pokusa u Experimentarium-u Sveučilišta West u Timisoari,
  • predavanje na Sveučilištu Vasil Goldis u Aradu,
  • prezentacija odsjeka udaraljkaša na Umjetničkoj srednjoj školi u Aradu,
  • posjeti nastavi i radionice u školi i
  • predstavljanje kulturnih posebnosti Rumunjske na licu mjesta.

Posebnost tjedna bila je sudjelovanje na međunarodnoj matematičkoj konferenciji “Tiberiu Popoviciu“ gdje je  projekt “The Magic of Sound“ bio plenarno predstavljen te mu je jedna od tri sekcije bila potpuno posvećena. Na konferenciji su predstavnici projekta sudjelovali s osam učeničkih i tri profesorska rada.

Ova publikacija je ostvarena uz financijsku potporu Europske komisije.
Ova publikacija odražava isključivo stajalište autora publikacije i Komisija se ne može smatrati odgovornom prilikom uporabe informacija koje se u njoj nalaze.

| 16. 3. 2017. u 19:36 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1707. - prema "Zakonu o Uniji", Engleska i Škotska ujedinile su...