| 26. 8. 2010. u 15:31 sati | pošalji link
Skockajte web

S  novom školskom godinom započinje i novo natjecanje CARNetovog Portala za škole pod nazivom Skockajte web!

Ovoga puta ocjenjivat ćemo najbolje i najkorisnije webove škola pa pozivamo sve hrvatske osnovne i srednje škole da se što prije uključe. Za sudjelovanje je dovoljno imati školski web izrađen u CARNetovom CMS sustavu, dok je za osvajanje nagrada potrebno ponuditi i kvalitetan, ažuran i koristan sadržaj.

Podsjećamo vas da je CMS za škole sustav koji omogućuje jednostavno postavljanje i ažuriranje internetskih stranica kroz web preglednik, razvijen i dizajniran posebno za potrebe škola.

Škole koje se žele natjecati prijavljuju se putem online obrasca od 1. rujna najkasnije do 15. listopada 2009. i to u jednu od dvije kategorije:

• seniori – škole koje su web u CMS-u otvorile do 10. lipnja 2009.
  • juniori – škole koje su web u CMS-u otvorile nakon 10. lipnja, zaključno s 15. listopadom 2009.

Svakako provjerite kriterije i pravila natjecanja Skockajte web te pogledajte tko su članovi Ocjenjivačkog suda, kako biste web svoje škole što bolje skockali za natjecanje! Ukoliko želite naučiti više o korištenju CMS sustava svakako se informirajte se i o CMS radionicama koje ćemo za vas organizirati tijekom natjecanja.

Cilj ovog natjecanja je potaknuti škole na izradu sadržajnih i korisnih web stranica u CMS sustavu na kojima će učenicima i nastavnicima na raspolaganju stajati alati i usluge prilagođeni svim njihovim potrebama. Također, želja nam je istaknuti i pohvaliti škole koje već koriste ovaj alat i njime  informiraju učenike, nastavnike i roditelje o školi, te njezinim aktivnostima i novostima.

* * *

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja vezanih uz natjecanje obratite nam se na e-mail adresu portal@CARNet.hr.

Banner za objavu na webovima škola može se preuzeti ovdje.

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Brojevni sustavi

Donosimo rad Josipe Pravdić, učenice 1.c razreda Gimnazije Vukovar. Josipa je izradila video uradak u aplikaciji Moovly koje je nastao za potrebe sistematizacije tematske cjeline Brojevni sustavi.

Kognitivne pristranosti

Prepoznati vrste kognitivnih pristranosti (predrasuda).

1453. - na današnji je dan turska vojska na čelu sa sultanom...