Natječaj za hrvatske nastavnike njemačkog jezika

Goethe-Institut Kroatien raspisao je natječaj „2.0 : 0 - Moja digitalna nastava njemačkog jezika“, radi uočavanja i poticanja darovitih i angažiranih nastavnika njemačkog jezika u Hrvatskoj. Natječaj omogućuje nastavnicima da predstave svoje inovativne primjere raznovrsne uporabe medija u nastavi njemačkog jezika.

Natječaj je namijenjen nastavnicima koji:

• osmišljavaju svoju nastavu tako da se učenici pri učenju njemačkoga koriste Internetom
  • se koristite resursima Interneta za interaktivne vježbe ili da bi potaknuli razgovor, proizveli nešto i pokazali na Internetu
  • potiču učenike da se koriste alatima Weba 2.0 u nastavi njemačkog jezika da bi čitali, pisali, slušali ili gledali videosadržaje
  • rade s modernim uređajima poput interaktivnih ploča, tabletima ili pametnim telefonima

Sudjelovati mogu nastavnici njemačkoga iz svih tipova škola, strukovnih škola, visokih škola i sveučilišta. Nastavnici su pozvani da predstave svoje projekte ostvarene uz uporabu medija koje već primjenjuju u nastavi njemačkog jezika.

Kriteriji za ocjenjivanje

Pri ocjenjivanju nastavnih projekata ocjenjivat će se kako se rabeći medije mogu ciljano i učinkovito rješavati različiti zadaci u nastavi njemačkog kao stranog jezika. Također se ocjenjuje u kojoj se mjeri pritom ispunjavaju utvrđeni ciljevi učenja, koliko se kreativno primjenjuju digitalni mediji i u kojem opsegu postojeće ideje potiču samoupravljano učenje usmjereno na djelovanje i virtualnu suradnju učenika.

Nastavnici su pozvani da pokažu kako su sa svojim učenicima njemačkoga u okviru nastave radili i učili uz pomoć medija.

Projekti trebaju poticati učenje jezika, biti usmjereni na zadatke i djelovanje i koji učenike potiču na učenje njemačkoga, biti tehnički inovativni, te prilagođeni korisnicima i interaktivni.

Nagrade

Stručni žiri će odabrati deset najboljih projekata, koje se zatim predstavljaju na internetskim stranicama Goethe-Instituta Kroatien. Autori tih projekata bit će pozvani u listopadu 2014. u Zagreb na dodjelu nagrada (diplome i medijski paketi) i prezentaciju projekata, nakon koje slijedi seminar za pobjednike.

Sve prijevozne troškove i troškove smještaja preuzet će Goethe-Institut Kroatien. Svi će sudionici na natječaju dobiti potvrdu o sudjelovanju Goethe-Instituta Kroatien.

Faza natječaja

Prijava i slanje projekata - do 30. rujna  2014.
Stručni žiri ocjenjuje projekte i objava rezultata - do 7. listopada 2014.
Dodjela nagrada i seminar za pobjednike - 24. – 25. listopada 2014.
Objava najboljih projekata na portalu Goethe-Instituta Kroatien - prosinac 2014.

Postupak prijave

Svi zainteresirani za natječaj trebaju poslati sljedeću dokumentaciju:

• svoje podatke za kontakt
  • videosnimku u kojoj izlažu svoju motivaciju za sudjelovanje na natječaju (trajanje: maksimalno 7 minuta)
  • portfelj svojih projekata u nastavi provedenih uz pomoć medija
  • iscrpan dosje o nastavnom projektu s kojim žele sudjelovati na natječaju

Sudionici na natječaju moraju biti nositelji isključivog autorskog prava na materijal koji šalju. Videosadržaji s pravnog aspekta moraju biti neškodljivi. Preporučuje se ishoditi pismenu suglasnost skrbnika za izradu videosnimke s maloljetnim sudionicima te daljnje učitavanje videosnimke na Internet.

Organizatori mole da nastavnici dokumentaciju u okviru natječaja pošalju na CD-ROM-u  do 30. rujna 2014. na sljedeću adresu:

Goethe-Institut Kroatien
n/r gđe Ivane Galić
Ulica grada Vukovara 64
10000 Zagreb

U slučaju daljnjih pitanja moguće se obratiti na e-mail adresu Ivana.Galic@zagreb.goethe.org.

Vijest je prenesena s internetskih stranica Goethe-Instituta.

| 11. 9. 2014. u 10:55 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik