Otvorena javna rasprava o uvjetima i postupku izbora učitelja za rad u hrvatskoj nastavi u inozemstvu

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta (MZOS) otvara javnu raspravu o Nacrtu Pravilnika o izmjeni Pravilnika o uvjetima i postupku izbora učitelja za rad u hrvatskoj nastavi u inozemstvu.

Cilj izmjene Pravilnika o uvjetima i postupku izbora učitelja za rad u hrvatskoj nastavi u inozemstvu ("Narodne novine", broj 41/09) je njegovo usklađivanje sa člankom 12. Zakona o radu ("Narodne novine", broj 93/14).

Javna rasprava bit će otvorena do 14. travnja 2015. godine.

Cilj je javne rasprave osnažiti elektroničku demokraciju kao oblik skrbi za zajedničko dobro te, s tim u vezi, prikupiti mišljenja zainteresirane javnosti o nacrtu Pravilnika o izmjeni Pravilnika o uvjetima i postupku izbora učitelja za rad u hrvatskoj nastavi u inozemstvu.

Pozivaju se svi zainteresirani da dostave svoje načelne primjedbe i prijedloge na cjelokupni tekst , kao i konkretne primjedbe i prijedloge na predloženi članak u Nacrtu Pravilnika, uz jasna obrazloženja, i to putem obrasca koji možete preuzeti na internetskim stranicama MZOS-a.

Važna napomena: Popunjeni obrazac potrebno je dostaviti u priloženom word dokumentu do 14. travnja 2015. godine na adresu elektroničke pošte: javnarasprava-hni@mzos.hr. Po završetku savjetovanja, sva pristigla očitovanja bit će javno dostupna na mrežnoj stranici Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Anonimni i uvredljivi komentari neće biti objavljeni.

Za dodatne upite vezano uz postupak javnog savjetovanja možete se obratiti na adresu elektroničke pošte: javnarasprava-hni@mzos.hr.

| 30. 3. 2015. u 12:38 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1239. - rođen Edvard I. Dugonogi , engleski kralj