Poziv za dostavu prijava za sudjelovanje na eTwinning mobilnostima

Svi registrirani korisnici portala eTwinning mogu se prijaviti se za sudjelovanje na međunarodnim obrazovnim događanjima prilagođenima različitim stručnim profilima i interesima sudionika. Na multilateralnim seminarima i konferencijama imaju mogućnost uspostaviti suradnju s europskim kolegama i pokrenuti međunarodne projekte koristeći portal eTwinning. Na radionicama profesionalnog usavršavanja razvit će svoje vještine korištenja informacijsko - komunikacijske tehnologije u nastavi i provedbi projekata.

Agencija za mobilnost i programe EU pozivamo na prijave za jedno od sljedećih događanja:

1. eTwinning konferencija u Austriji

• Datum: 18. - 19. lipnja 2015.
  • Lokacija: Beč
  • Tema konferencije: suradnja škola Dunavske regije putem eTwinninga
  • Ciljna skupina: učitelji i nastavnici koji podučavaju učenike starije od 11 godina
  • Jezik: engleski
  • Kvota: 2 sudionika
  • Program: okvirni program
  • Rok prijave: 13. svibnja 2015.

2. Multilateralni seminar u Poljskoj

• Datum: 2. - 5. srpnja 2015.
  • Lokacija: Varšava
  • Tema seminara: IKT alati u odgojno-obrazovnom radu i pokretanje novih eTwinning projekata
  • Ciljna skupina: djelatnici vrtića i učitelji razredne nastave
  • Jezik: engleski
  • Kvota: 3 sudionika
  • Program: odredit će se naknadno
  • Rok prijave: 13. svibnja 2015.

Način prijave

Prijava se sastoji od dva dijela, tj. prijavnog obrasca i pripadajućeg privitka. Ispunjeni prijavni obrazac šalje se u tiskanom obliku, a privitak elektronskom poštom. Prijave je potrebno poslati unutar roka predviđenog za odabranu mobilnost.

Jedinstveni prijavni obrazac moguće je preuzeti ovdje.

Prijavni obrazac je potrebno potpisati (nastavnik i ravnatelj ustanove) i pečatirati.

Prijavni obrazac je potrebno poslati preporučenom poštom na adresu:
Agencija za mobilnost i programe EU
Frankopanska 26
(za eTwinning – naziv događanja),

te na e-mail adresu: eTwinning@mobilnost.hr.

Privitak predstavlja prezentaciju, video isječak ili drugi digitalni uradak kojim prijavitelj iskazuje osobnu motivaciju za sudjelovanjem u aktivnosti i pritom motivaciju povezuje s temom radionice ili seminara. Za privitak ne postoji standardizirani obrazac, već prijavitelj sam odabire format i veličinu privitka.

Privitak je potrebno poslati samo elektronskom poštom na e-mail adresu:  eTwinning@mobilnost.hr. Ukoliko ga zbog veličine nije moguće poslati elektronskom poštom, moguće je u e-mailu navesti poveznicu za njegovo preuzimanje na računalo.

Postupak odabira sudionika i financiranja aktivnosti opisan je ovdje. Kako bi prijava bila što kvalitetnija, potrebno je obratiti pažnju na evaluacijski obrazac koji će se koristiti za ocjenjivanje prijava, a dostupan je na istoj poveznici.

Napomene: prednost će ostvariti prijavitelji koji prethodno nisu sudjelovali u eTwinning mobilnostima u inozemstvu.

Financijsku potporu za eTwinning mobilnosti moguće je dobiti samo jednom u školskom polugodištu.

Važno: na sva usavršavanja obvezno je ponijeti vlastiti laptop, netbook, tablet ili drugi uređaj s kojim sudionik može pristupiti svom eTwinning profilu. Dužnost svih sudionika po povratku je ispuniti i poslati izvješće o provedenoj aktivnosti, te diseminirati stečena znanja.

Vijest je prenesena s internetskih stranica Agencije za mobilnost i programe EU.

| 27. 4. 2015. u 14:44 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik