Produljen rok za prijavu radova na konferenciju AVPC 2016: Vizualne pedagogije i digitalne kulture

Konferencija AVPC 2016: Vizualne pedagogije i digitalne kulture održat će se od 18. do 19. lipnja 2016. godine na Tehničkom veleučilištu u Zagrebu.

Konferenciju organizira Udruženje vizualnih pedagogija. Tijekom posljednjih desetljeća tradicionalni su mediji prošli velike promjene. Hijerarhijski modeli jednosmjerne diseminacije informacija, znanja i kulture zamijenjeni su horizontalnim modelima dvosmjerne komunikacijama u kojoj svi sudionici ujedno proizvode i koriste sadržaj.

Na svojim je počecima Internet omogućio ljudima izradu i dijeljenje sadržaja. Uskoro nakon toga tehnološki je razvoj omogućio ljudima proizvodnju i dijeljenje slika i glazbe. Konačno, nakon naglog porasta računalne snage i propusnosti, video se pridružio dugoj liniji digitalno transformiranih medija.

Konferencija će se baviti opisanim promjenama u kontekstu ljudskog učenja obuhvaćajući tri teme.

Prva će tema biti usmjerena na praktična pitanja kao što su: „Kako izraditi odgovarajuće obrazovne video materijale?“ i „Kada i pod kojim uvjetima smijemo snimati djecu?“.

Druga će se tema baviti vizualnim pedagogijama, točnije ulogom videa u učionici i online okruženju te korištenjem pedagoških mogućnosti koje pruža video.

Zadnja je tema usmjerena na digitalne kulture i novu uloga videa u nastajanju i širenju kulture i znanja.

Ove teme obuhvaćaju i sljedeća područja kojima će u okviru konferencije baviti:

•     Vizualne kulture i akademsko izdavaštvo
  •     Koncept video članaka
  •     Video produkcija
  •     Etika
  •     Vizualne kulture i istraživanje
  •     Vizualna pedagogija
  •     Vizualne metodologije
  •     Vizualne kulture i društvo
  •     Filozofija vizualnih kultura.

Vrijedi napomenuti kako je otvoren poziv za radove na navedene teme. Sažetke od maksimalno 400 riječi i/ili upite moguće je slati e-mailom na adresu pjandric@tvz.hr, do 15. ožujka 2016. godine.

Prihvaćeni sažeci radova bit će objavljeni u video časopisu o obrazovanju i pedagogiji (Springer).

| 3. 3. 2016. u 15:17 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1239. - rođen Edvard I. Dugonogi , engleski kralj