Poziv za dostavu prijava za sudjelovanje na eTwinning mobilnostima

Agencija za mobilnost i programe EU poziva sve registrirane korisnike portala eTwinning da se prijave za sudjelovanje na međunarodnim obrazovnim događanjima prilagođenima različitim stručnim profilima i interesima sudionika.

Na multilateralnim seminarima i konferencijama sudionici imaju mogućnost uspostaviti suradnju s europskim kolegama i pokrenuti međunarodne projekte koristeći portal eTwinning. Na radionicama profesionalnog usavršavanja razvit će svoje vještine korištenja informacijsko-komunikacijskim tehnologijama u nastavi i provedbi projekata.

Moguće se prijaviti za jedan od sljedećih događaja:

Multilateralni seminar u Češkoj

• Datum: 1.-3. rujna 2016.
  • Lokacija: Prag
  • Tema: Korištenje eTwinninga u Erasmus+ školskim partnerstvima
  • Ciljana skupina: djelatnici vrtića i škola s iskustvom u u provedbi projekata na eTwinningu,  dob djece/učenika 4-15 godina
  • Kvota: 4 sudionika
  • Program: okvirni program

Mini konferencija u Italiji

• Datum: 21.-23. rujna
  • Lokacija: Firenca
  • Tema: Aktivno građanstvo, promicanje jednakosti i tolerancije na eTwinningu
  • Ciljana skupina: ravnatelji, zamjenici ravnatelja te nastavni ili projektni koordinatori u vrtićima i školama
  • Kvota: 5 sudionika
  • Program: okvirni program

Kontaktni seminar u Mađarskoj

• Datum: 29. rujna - 1. listopada
  • Lokacija: Budimpešta
  • Tema: Kako osmisliti i provesti kvalitetan eTwinning projekt
  • Ciljana skupina: djelatnici vrtića i škola neovisno o dobi djece ili učenika
  • Kvota: 5 sudionika
  • Program: bit će objavljen naknadno

Način prijave

Prijava se sastoji od dva dijela, tj. prijavnog obrasca i pripadajućeg privitka. Ispunjeni prijavni obrazac i privitak šalju se isključivo elektronskom poštom na e-mail adresu: etwinning-mobilnosti@mobilnost.hr.

Prijave je potrebno poslati unutar roka predviđenog za odabranu mobilnost. Prijavu nije potrebno slati poštom u papirnatom obliku, već se skenirana šalje na navedenu adresu elektroničke pošte.

Prijava mora sadržavati potpis prijavitelja, zakonskog predstavnika ustanove i pečat. Prijavu je potrebno ispuniti na računalu.

Jedinstveni prijavni obrazac može se preuzeti ovdje.

Privitak predstavlja prezentaciju, video isječak ili drugi digitalni uradak kojim prijavitelj iskazuje osobnu motivaciju za sudjelovanjem u aktivnosti i pritom motivaciju povezuje s temom radionice ili seminara. Za privitak ne postoji standardizirani obrazac, već prijavitelj sam odabire format i veličinu privitka.

Privitak je potrebno poslati na e-mail adresu: etwinning-mobilnosti@mobilnost.hr. Ukoliko ga zbog veličine nije moguće poslati elektronskom poštom, moguće je u e-mailu navesti poveznicu za njegovo preuzimanje na računalo.

Postupak odabira sudionika i financiranja aktivnosti opisan je ovdje. Kako bi prijava bila što kvalitetnija, mole se zainteresirani da obrate pažnju na evaluacijski obrazac koji će se koristiti za ocjenjivanje prijava, a dostupan je na istoj poveznici.

Prednost će ostvariti prijavitelji koji prethodno nisu sudjelovali u eTwinning mobilnostima u inozemstvu. Financijsku potporu za eTwinning mobilnosti moguće je dobiti samo jednom u školskom polugodištu.

Važno: na sva usavršavanja obvezno je ponijeti vlastiti laptop, netbook, tablet ili drugi uređaj s kojim sudionik može pristupiti svom eTwinning profilu. Dužnost svih sudionika po povratku je ispuniti i poslati izvješće o provedenoj aktivnosti te diseminirati stečena znanja.

Vijest je prenesena s internetskih stranica Agencije za mobilnost i programe EU

| 3. 6. 2016. u 15:35 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik