Poziv na prijavu za sudjelovanje na Erasmus+ TCA kontaktnom seminaru “Culture of Quality (Quality Assurance)“

Agencija za mobilnost i programe EU poziva na prijavu za sudjelovanje na TCA seminaru pod nazivom “Culture of Quality (Quality Assurance)”  koji će se održati u gradu Zandvoort aan Zee, Nizozemska, od 21. do 23. rujna 2016. godine. S obzirom na to da je seminar međunarodnoga karaktera, radni jezik je engleski.

Osiguranje kvalitete jedan je od glavnih prioriteta za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja. Sukladno tome, Nizozemska, zajedno s određenim brojem drugih zemalja, razvija inovativne pristupe istomu i koncept sukladno kojemu je osiguranje kvalitete dio same kulture i temelji se na integraciji 4 elementa:

• Sustavi / alati  za kvalitetu (poput samoevaluacija, revizija i sl.)
  • Planiranje i izrada akcijskih planova
  • Svijest pojedinaca o tome što kvaliteta predstavlja za njih kao i o njihovoj ulozi u procesu kvalitativnog razvoja
  • Ideje nastavnika / timova / grupa o konceptu kvalitete i budućem smjeru razvoja

Svrha je ovoga kontaktnog seminara, osim upoznavanja s novim sustavima i načinima osiguranja i podizanja kvalitete, da sudionici pronađu partnere sa sličnim interesima i razviju projektne ideje za nova partnerstva usmjerena na podizanje razine kvalitete u sustavu strukovnog obrazovanja i osposobljavanja. Seminar će također pružiti priliku za razmjenu iskustava, upoznavanje novih pristupa u tom području i pružiti mogućnost stvaranja novih međusektorskih i transverzalnih suradnji kroz upoznavanje s ključnim temama i predstavljanje postojećih projekata na tu temu.

Seminar je otvoren za sudjelovanje sudionicima iz područja strukovnog obrazovanja i osposobljavanja. Ciljna skupina kontaktnog seminara predstavnici su škola i organizacija aktivnih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju, kao i ostalih organizacija relevantnih za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, koji su zainteresirani za temu seminara a bave se temom osiguranja kvalitete u sustavu strukovnog obrazovanja i osposobljavanja (ili ista predstavlja područje njihova interesa).

Na seminaru će sudjelovati oko 40 sudionika iz cijele Europe, a najviše 2 mjesta rezervirana su za sudionike iz Hrvatske.

Agencija zadržava pravo izmjene broja sudionika iz Hrvatske.

Agencija za mobilnost i programe Europske unije sufinancirat će troškove puta  sudionika u iznosu do 500,00 EUR, a sudionik će bez obzira na cijenu karte doprinijeti putnim troškovima u iznosu od 450,00 HRK. Organizator će osigurati smještaj u hotelu, obroke i materijale za seminar.

Zainteresirani sudionici trebaju se prijaviti putem registracijskog obrasca.

Krajnji rok za prijavu na seminar je 29. kolovoza 2016. godine.

Više informacija može se pronaći u sljedećim prilozima:

Vijest je prenesena s internestkih stranica Agencije za mobilnost i programe EU

| 22. 8. 2016. u 12:51 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik