Stručni skup „Čitanje i odrastanje“

Povodom obilježavanja Međunarodnoga mjeseca školskih knjižnica Hrvatska udruga školskih knjižničara organizira u Rijeci 21. i 22. listopada 2016. šesti samostalni Stručni skup. Naziv Skupa je Čitanje i odrastanje i bavit će se temom čitanja koja je povezana s odrastanjem, kako pojedinca tako i društva u cjelini.

Stručni skup namijenjen je školskim knjižničarima Republike Hrvatske i stručnjacima koji se bave školskim knjižničarstvom i  ima razinu državnoga skupa, a svim sudionicima izdat će se potvrde o sudjelovanju.

Skup se održava u Grand hotelu Bonavia pod pokroviteljstvom Grada Rijeke i Primorsko-goranske županije.

Tijekom prvog dana skupa u kongresnoj dvorani Grand hotela Bonavia održat će se predavanja o čitanju na različitim razinama, o tome koliko čitamo i o čitalačkoj zrelosti Hrvatske. O navedenim temama govorit će profesori i znanstvenici s Filozofskog fakulteta u Rijeci i u Zagrebu te stručnjaci iz srodnih ustanova i neprofitnih udruga.

S obzirom da će Rijeka 2020. biti europska prijestolnica kulture sa sloganom Rijeka – luka različitosti sudionici će imati priliku i učiti čitati grad i njegovu prošlost za budućnost.

Bit će moguće pratiti i stručna predavanja muzejskih pedagoga i umjetnika u Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskoga primorja Rijeka – Guvernerova palača i u posebnome izložbenom prostoru o svjetskoj i riječkoj kulturnoj baštini.

Tijekom drugog dan stručnog skupa sudionici će imati priliku upoznati posebnosti različitih vrsta knjižnica: specijalne knjižnice ART-kina, spomeničke knjižnice Mažuranić-Brlić-Ružić i školske knjižnice Prve sušačke hrvatske gimnazije.

Cjeloviti program dostupan je na internetskoj stranici Hrvatske udruge školskih knjižničara.

Vijest je preuzeta s internetskih stranica Hrvatske udruge školskih knjižničara.

| 11. 10. 2016. u 16:09 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik