Besplatan seminar “Primarna prevencija ovisnosti” za učitelje, stručne suradnike i voditelje preventivnih programa u osnovnim i srednjim školama Grada Zagreba

U Zagrebu, 4. i 5. studenoga 2016. godine u sklopu se projekta „Primarna prevencija ovisnosti: edukacija učitelja, stručnih suradnika i odgajatelja” Forum za slobodu odgoja uz podršku Grada Zagreba, organizira besplatan dvodnevni seminar „Primarna prevencija ovisnosti“.

Dvodnevni je seminar namijenjen učiteljima, stručnim suradnicima, koordinatorima školskih preventivnih programa, osnovnih i srednjih škola s područja Grada Zagreba.

Seminarom će sudionici steći nova znanja, upoznati nove interaktivne metode za rad u razredu, razviti vještine i povećati samopouzdanje u radu s učenicima na prevenciji ovisnosti, što je vrlo važno s obzirom da se, u praksi, veliki broj školskih djelatnika ne osjeća kompetentnima za takav rad s mladima. Nakon završenog seminara sudionici će također moći provoditi kurikularno pripremljene i osmišljene radionice i izravno ih primijeniti u svom predmetu ili na satu razredne zajednice.

U sklopu programa Zdravstvenog obrazovanja od 2010. godine Forum za slobodu odgoja organizira seminare Primarne prevencije ovisnosti, a edukaciju je do sada prošlo preko 400 sudionika od učitelja, stručnih suradnika do stručnjaka koji rade s djecom i mladima.

Predviđeni je broj sudionika na seminaru 20, a kriterij za odabir bit će redoslijed prijava.

Prijavnica i opis seminara može se pronaći na poveznici. Rok je za prijavu 28. listopad 2016. godine.

Vijest je prenesena s internetskih stranica Foruma za slobodu odgoja.

| 25. 10. 2016. u 15:54 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1239. - rođen Edvard I. Dugonogi , engleski kralj