Mjesec hrvatskog jezika

Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje jučer, 21. veljače 2019. godine, na Međunarodni dan materinskoga jezika započeo je manifestaciju Mjeseca hrvatskoga jezika koja završava 17. ožujka 209. godine, na dan objave Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika.

Kako bi se o hrvatskome jeziku, jednoj od najvažnijih značajki hrvatskoga identiteta, govorilo što više i kako bi se širila svijest o vrednotama i ljepotama hrvatskoga jezika i ove će godine Institut organizirati brojna događanja .

Tradicionalno će održati  Dane otvorenih vrata Instituta, od 11. do 15. ožujka 2019. godine, kada će ugostiti brojne škole i pripremiti za učenike i njihove profesore posebna predavanja o hrvatskome jeziku te predstaviti prošlogodišnja izdanja.

Osim tiskanih izdanja predstavit će se i nova aplikacija jezičnih savjeta za pametne telefone "555+ jezičnih savjeta" i dodatak portalu Hrvatski u školi "Volim glagoljicu".

Kako napominju iz Instituta, taj je dodatak namijenjen svoj školskoj djeci i svima koji žele provjeriti svoje poznavanje glagoljičnih slova, ali i naučiti pisati glagoljicom te se poigrati "Glagoljicom pamtilicom".

S obzirom na to da je 22. veljače Hrvatski sabor nedavno proglasio Danom hrvatske glagoljice i glagoljaštva, na poticaj Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje, a s ciljem poticanja svih govornika hrvatskoga jezika na promicanje ljepota i vrijednosti toga važnog dijela hrvatskoga kulturnog identiteta, planira se da svi dionici obrazovnoga sustava taj dan obilježe u sklopu školskih aktivnosti.

Vijest je preuzeta s portala culturenet.hr.

| 22. 2. 2019. u 16:06 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik