Ministar Primorac otvorio konferenciju o prevenciji među djecom i mladima

Ministar znanosti, obrazovanja i športa prof. dr. sc. Dragan Primorac otvorio je Konferenciju o prevenciji nasilja među djecom i mladima: "Nacrtaj mi osmjeh - gradimo svijet bez nasilja".

Na konferenciji je, između ostalog rečeno da suočavanje s nasiljem među djecom i mladima te njegovo uspješno rješavanje, zahtjeva aktivno i podjednako djelovanje mnogih segmenata društva - od obitelji, odgojno-obrazovnih institucija na svim razinama, pojedinaca i nevladinih organizacija do lokalne i regionalne zajednice.

VIDEO: prof. dr. sc. Dragan Primorac, ministar znanosti, obrazovanja i športa

Na konferenciji su sudjelovali istaknuti stručnjaci iz različitih područja znanosti i struke: prof. dr. sc. Lidija Arambašić (odsjek za psihologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu), prof. dr. sc. Josipa Bašić (Edukacijsko-rehabilitacijski fakulteta Sveučilišta u Zagrebu), doc.dr.sc. Gordana Buljan Flander (Poliklinika za zaštitu djece Grada Zagreba), prof. dr. sc. Dijana Vican (državna tajnica - Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa), te gost-predavač - istaknuti američki stručnjak iz ovog polja prof. MArk T. Greenerg (Pennsylvania State University, College of Health and Human Development, USA).

U sklopu konferencije održan je i okrugli stol na temu: mediji i njihov doprinos u prevenciji nasilja među djecom i mladima. Sudjelovali su: Dražen Majić, zamjenik glavne urednice informativnog programa HTV, Ivan Lovreček - glavni urednik informativnog programa RTL, Dario Dusper - predsjednik Uprave Radia 101, te novinarke Večernjeg lista i Slobodne Dalmacije: Marijana Zrinski i Tina Disopra. Raspravu je vodio Branimir Bilić - urednik s HTV-a. Uvodno predavanje prije rasprave održao je dr. sc. Danijel Labaš (Hrvatski studiji) na temu: Protiv nasilja - cenzurom ili medijskim odgojem i pedagogijom.

Ovom konferencijom, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa želi potaknuti i usmjeriti temeljitu javnu i stručnu raspravu o tome kako svi društveni čimbenici mogu pridonijeti stvaranju sigurnijega, tolerantnijega i miroljubivijega društvenog okruženja u kojem žive i odrastaju naša djeca i mladi. Vjerujemo da će ova konferencija, gdje su razmijenjeni podatci i iskustva, analizirano stanje u nacionalnim i međunarodnim okvirima, te predstavljane najbolje metode i postupci pridonijeti uspješnijem planiranju i provođenju mjera i aktivnosti u sprječavanju nepoželjnih ponašanja djece i mladih te u ispunjenju zajedničkoga cilja - osiguravanja sigurnijega i slobodnijega življenja djece, učenika i svih nas.

Sažeci predavanja:

Vijest je preuzeta s internetskih stranica Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

| 15. 5. 2009. u 00:00 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik