Repozitorij školskog knjižničarstva

Autor: Renata Simunko
Školski knjižničari važni su sudionici odgojno-obrazovnog proces koji sudjeluju u svim aspektima školskog života. Kako bi na jednom mjestu razmjenjivali dokumente i informacije važne za njihov rad, pokrenuli su i održavaju repozitorij školskog knjižničarstva.

Na Dan učitelja (6. listopada 2006.), uoči Međunarodnog dana školskih knjižnica, na internetskoj adresi www.knjiznicari.hr pokrenut je repozitorij radova školskog knjižničarstva pod nazivom Hrvatska mreža školskih knjižničara, kao dio projekta UDK02, nastao kao rezultat mrežne suradnje školskih knjižničara.
Projekt je nastao kao izraz želje da različiti digitalni i digitalizirani materijali koje školski knjižničari razmjenjuju korištenjem CD-ROM-ova, postanu dostupni svim hrvatskim školskim knjižničarima s jednog mrežnog sjedišta.

Na repozitoriju suradnici mogu objavljivati različite priloge koji pokrivaju sva područja djelovanja školskih knjižničara iz neposredne odgojno-obrazovne djelatnosti, stručne knjižnične djelatnosti te kulturne i javne djelatnosti. Osim objavljivanja radova školskih knjižničara u različitim formatima dobrodošli su i radovi svih drugih suradnika iskoristivi u školskom knjižničarstvu. Zbog transparentnosti i povećanja kvalitete rada županijskih stručnih vijeća školskih knjižničara, ovaj portal zamišljen je i kao središnje mjesto za objedinjavanje radova i informacija o radu županijskih stručnih vijeća u svim fazama.

Plan je na ovim stranicama objavljivati i osnovne informacije o svim školskim knjižnicama u Republici Hrvatskoj s adresama, radnim vremenom, imenima školskih knjižničara, poveznicama na postojeće mrežne stranice i sl., kao i omogućiti otvaranje stranica svih školskih knjižničara. Mrežne stranice www.knjiznicari.hr dat će uvid u događanja u školskim knjižnicama, kao i u zajedničke projekte, manifestacije, akcije i istraživanja.

Osim objavljivanja završenih, gotovih radova, program je koncipiran tako da potiče mrežnu suradnju, timski rad na zajedničkim projektima i uključivanje knjižničara u projekte u različitim fazama dovršenosti. Želja je kreatora ovog repozitorija da stvore mjesto na kojem će se okupljati, surađivati, razmjenjivati ideje, radove i materijali svi hrvatski školski knjižničari.

Više saznajte na web stranicama Hrvatske mreže školskih knjižničara.

| 5. 4. 2007. u 00:00 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik