Osnovni trening medijacije u Rijeci

Autor: Jasminka Maravić

Medijacijski centar Rijeka osnovan od strane Foruma za slobodu odgoja i Grada Rijeke organizira novi ciklus seminara iz medijacije (metode nenasilnog rješavanja sukoba) u radu s djecom i mladima. Započele su prijave za osnovni, dvodnevni seminar iz medijacije koji će se održati 19. i 20. veljače za škole na području grada Rijeke.

Medijacija je komunikacijski proces u kojem neutralna osoba pruža podršku osobama koje su u sukobu s ciljem njegova nenasilnog rješavanja. Seminar obuhvaća temeljne komunikacijske vještine prilikom savjetovanja kao i vježbe na konkretnim slučajevima medijacije pomoću igranja uloga. Detaljno su obrađeni koraci u procesu medijacije koji nude strukturu postupka i vode sukob prema razrješenju. Kroz prezentacije te naročito vježbe i igranje uloga, sudionici uče prepoznavati te konstruktivno djelovati u sukobima, kao i primjenjivati etička načela medijacije poput nepristranosti, povjerljivosti itd.

Svaki sudionik u sklopu seminara dobiva priručnik „Možemo to riješiti“, a po uspješnom završetku programa potvrdu, koju uz Forum za slobodu odgoja supotpisuje i ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje.

Prijave i plaćanje

Svi zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti putem priložene prijavnice.

Rok za prijavu je 12. veljače 2010. godine.
Cijena seminara je 600,00kn.
Uplatu je potrebno izvršiti prije seminara, internet bankarstvom ili općom uplatnicom prema uputi:
Primatelj: Forum za slobodu odgoja, Kralja Držislava 12, Zagreb.
Broj računa: 2402006-1100082785 (Erste & Steiermarkische Bank).
Svrha uplate: Seminar - medijacija Rijeka, 2010.
Iznos: 600,00kn.
Poziv na broj: 166
Ukoliko sudjelovanje plaća ustanova to je potrebno naznačiti u Prijavnici radi pripreme računa.

Više informacija o seminaru možete naći u priloženom pozivu.
Priloženi dokumenti:
Poziv_ medijacija_Rijeka.doc (78.00 KB) Prijavnica_Medijacija_RI_ 2010.doc (54.00 KB)
| 28. 1. 2010. u 14:53 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1239. - rođen Edvard I. Dugonogi , engleski kralj