Webinari o sigurnosti na Internetu i multimediji u PowerPointu 2010

Pridružite se svojim kolegicama i kolegama u dva webinara: „Sigurnost i zaštita djece na internetu“ u petak, 26. studenoga 2010. u 11.30 sati i  „Multimedija u PowerPointu 2010“ u utorak, 30. studenoga 2010. u 18.30 sati.

Sigurnost i zaštita djece na internetu

O webinaru:

Internet je danas sastavni dio obrazovanja i života, posebno djece i mladih, pa je uloga škole u upoznavanju djece sa sigurnim načinima njegove primjene iznimno važna.
U Tehničkoj školi Požega provedeno je istraživanje i prikupljanje podataka o iskustvima učenika u radu na internetu, korištenjem Upitnika o iskustvima djece na internetu. Upitnik su sastavljali stručnjaci Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba, a sadrži pitanja o navikama djece pri korištenju suvremenih tehnologija, o njihovim iskustvima vezanim uz nepoželjna izlaganja seksualnim sadržajima i neposrednim reakcijama nakon njih te iskustvu elektroničkog nasilja, kako iz pozicije doživljenog, tako i onog počinjenog prema drugim korisnicima. U predavanju će biti prikazana analiza rezultata ankete u kojoj je sudjelovalo 100 anonimno anketiranih učenika požeške Tehničke škole.
Kako bismo pomogli djeci i zaustavili svaki oblik zlostavljanja, nužno je obrazovanje odraslih pa će se u predavanju prezentirati načini obrazovanja i savjeti o ovom problemu i za roditelje i za učenike.
Webinar će voditi Marina Mirković, dipl. inženjer elektrotehnike, nastavnica računalstva i profesorica mentorica u Tehničkoj školi Požega.

Multimedija u PowerPointu 2010

O webinaru:

Koliko ste se puta našli pred problemom umetanja različitih vrsta multimedije u PowerPoint prezentaciju? Na koje ste poteškoće najčešće nailazili? Ovim ćemo vam webinarom pokušati pružiti potrebne odgovore.

• Bit će prikazano kako se u prezentaciju umeće videoisječak s tvrdog diska, ali i kako se može umetnuti direktno s YouTubea. Metodom korak po korak pokazat ćemo kako ćete ga pokrenuti s prezentacije, na koje probleme pri tome možete naići i kako ćete ih najlakše riješiti.
  • Govorit će se i o konvertiranju bilo kojeg videoformata u mpeg format (PowerPoint 2010 prepoznaje samo mpeg format) te prikazati kratku oglednu snimku.
  • Odgovorit će se na pitanje zašto je stabilna internetska veza potrebna za kvalitetnu prezentaciju s videomaterijalima?
  • Bit će prikazano kako u prezentaciji mogu koristiti Bilješke i Stranice bilježaka te kako ih koristiti u nastavi.

Webinar će voditi Tomislav Ćurić, Microsoftov student partner s Ekonomskog fakulteta u Osijeku.

Sve informacije potrebne za uključenje pronaći ćete na portalu www.ucitelji.hr , na stranici Webinari. http://pil2.mscommunity.net/Webinari/tabid/89/Default.aspx.

| 24. 11. 2010. u 09:33 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik