Započelo stručno usavršavanje Upravljanje projektnim ciklusom u Pretpristupnom Programu IPA

Odsjek za međunarodnu suradnju AZOO-a započeo je stručno usavršavanje pod nazivom „Upravljanje projektnim ciklusom u Pretpristupnom Programu IPA“. Ono je tematski prilagođeno i namijenjeno svim zaposlenima u općem obrazovanju, a bavi se prioritetima i mjerama Operativnog program IV. komponente IPA-e – Razvoj ljudskih resursa.

Stručni skup traje jedan dan i sastoji se od teorijskog dijela i radionice izrade projektnog prijedloga, a provodit će se u svim županijama na teritoriju RH-a, sukcesivno i u skladu s interesom sudionika, u prostorima dječjih vrtića osnovnih ili srednjih škola u trajanju od 7 sati. Broj sudionika je ograničen na 25, čime se osigurava individualni pristup i kvaliteta stručnog usavršavanja.

Sudionici će:

1.    Biti informirani o programima EU u RH-a
  2.    Naučiti kako upravljati projektnim ciklusom
  3.    Biti osposobljeni izraditi projektni prijedlog kroz sljedeće korake:
  • prepoznati glavne probleme, ograničenja i mogućnosti i odrediti uzročno posljedične veze
  • razvijati moguća rješenja iz identificiranih problema, razlučiti načine i njihove odnose
  • definirati projektnu strukturu, unutarnju logiku projekta i rizike te formulirati mjerljive pokazatelje  uspješnosti projekta

Voditelji i predavači su Boris Vampula, viši savjetnik Agencije za odgoj i obrazovanje, e-mail: boris.vampula@azoo.hr i Renata Ozorlić Dominić, viša savjetnica Agencije za odgoj i obrazovanje, e-mail: renata.ozorlic-dominic@azoo.hr.

Objavljujemo dokumentaciju RH-a i EU-a vezanu uz Pretpristupni program IPA, IV. komponenta.

* Indikativni plan CRO 9-11 (PDF: 290 kb)
    * Okvir za usklađenost strategija 2007–2013 (PDF: 1.21 Mb)
    * Operativni plan za razvolj ljudskih potencijala (1) (PDF 1.44 Mb)
    * Sporazum HR i EK o IV. komponenti (PDF: 2.14 Mb)
    * Pojmovnik (PDF: 2.04 Mb)
    * Prag 2010. (PDF: 680 kb)
    * VIPD 2009–2011 za višekorisnički IPA program (PDF: 175 kb)
    * Strateški okvir 2006–2013 (PDF: 769 kb)

Vijest je preuzeta s internetskih stranica Agencije za odgoj i obrazoavnje.

| 23. 2. 2011. u 13:44 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik