Regionalni eTwinning seminar za nastavnike povijesti i geografije

Agencija za mobilnost i fondove EU poziva osnovnoškolske i srednjoškolske nastavnike povijesti i/ili geografije da se prijave na  eTwinning regionalni seminar koji se održava u Sloveniji, u Goriškim Brdima od 2. do 4. lipnja 2011.

Zašto ići na ovaj seminar?

Cilj eTwinning seminara u Sloveniji bit će upoznavanje nastavnika iz naših susjednih zemalja – Slovenije i Mađarske.
Prijavite se na seminar ako želite upoznati kolege iz susjednih zemalja i s njima započeti nove projekte na portalu eTwinning.

Na seminaru ćete naučiti nešto više o alatima na portalu koji će Vam pomoći provoditi projektne ideje, a radit ćete i na osmišljavanju projektnih ideja po mjeri za Vaš razred i kurikulum. Više informacija o seminaru nalazi se u programu.

Što je eTwinning?

eTwinning je namijenjen međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole.

Sam portal www.eTwinning.net služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola.

eTwinning omogućuje:

• druženje s kolegama
  • osmišljavanje i provođenje zajedničkih projekata u nastavi i izvan nje
  • izvrsne on-line edukacije i tečajeve
  • financiranje odlazaka na seminare kao što je i ovaj eTwinning seminar.

Kako se prijaviti?

• Prijavite se na portal www.etwinning.net (prijava je vrlo jednostavna i traje svega nekoliko minuta). Prijava na portal je obavezan korak kod prijave na ovaj seminar;
  • Ispunite prijavni obrazac na engleskom jeziku;
  • Informirajte svoga ravnatelja/icu o svemu;
  • Potpišite (Vi i zakonski predstavnik Vaše ustanove) i pečatirajte ispunjeni obrazac;
  • Pošaljite obrazac do 6.5.2011. na adresu:

Agencija za mobilnost i programe EU
Gajeva 22
(za Slovenski eTwinning seminar).

Kako ispuniti prijavni obrazac?

• Ispunite obrazac u potpunosti na računalu, a ne rukom;
  • Prijevoz od Zagreba do Goriških Brda bit će organiziran od strane Agencije pa odredite i ispunite iznos za troškove putovanja do Zagreba (ako je primjenjivo);
  • U izračunu budžeta navedite planirani iznos za troškove putovanja do Zagreba, izražen u eurima;
  • Maksimalan iznos koji se možete odobriti za troškove puta je 100,00 EUR.

Što dalje?

Nakon što pošaljete prijavu, Agencija za mobilnost odabrat će, prema kvaliteti prijave, nastavnike kojima će dodijeliti financijsku potporu za putne troškove i kotizaciju.

Ako ste odabrani, primit ćete obavijest o prihvaćanju prijave i od Vas ćemo zatražiti podatke za sklapanje Ugovora.
Agencija pokriva kotizaciju u cijelosti, sufinancira trošak puta do Zagreba u najvišem iznosu od 100,00 EUR (konačan iznos putnih troškova do i od Zagreba temeljit će se na stvarnim troškovima), a Agencija snosi troškove i organizaciju putovanja od Zagreba do Goriških Brda.

Prva isplata od 80% ugovorenog iznosa uslijedit će 45 dana nakon potpisivanja Ugovora s naše strane.
Vi odlazite na aktivnost i po povratku šaljete izvješće o aktivnosti i račune za putovanje.

Ako ste na putovanje potrošili više od iznosa uplaćenog prvom isplatom i iznos je opravdan, Agencija će Vam isplatiti ostatak sredstava.

Priloženi dokumenti:
Draft_Programme_Brda.pdf (165.24 KB) Prijava_Slovenija.doc (900.00 KB)
| 2. 5. 2011. u 11:00 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1239. - rođen Edvard I. Dugonogi , engleski kralj