Konferencija o kvaliteti obrazovanja u Hrvatskoj

Autor: Jasminka Maravić
Dana 10. listopada 2007. godine u prostorima Hrvatske gospodarske komore u Zagrebu održana je konferencija Osiguranje kvalitete obrazovanja u Hrvatskoj u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje.

Konferencijom je označen početak projekata Praćenje i nadzor kvalitete škola u Hrvatskoj i Usavršavanje u obrazovnom menadžmentu čiji su nosioci Agencija za odgoj i obrazovanje, Nizozemski obrazovni inspektorat i Škola za obrazovni menadžment iz Amsterdama. Projekte zajednički financiraju Agencija za odgoj i obrazovanje i nizozemska Agencija CROSS. Navedeni projekti ujedno predstavljaju i uvod u korištenje donacijskih sredstava Nizozemske Vlade, predviđenih u 2008. kroz pretpristupni program MATRA.

Cilj projekata je jačanje podrške predškolskim i školskim ravnateljima u osiguranju kvalitete škola te jačanje institucionalnog kapaciteta Agencije.

Posebni ciljevi projekata su:

• utvrđivanje stručne platforme za razvoj nacionalnog sustava nadzora i vrednovanja kvalitete pojedinaca i institucija u odgoju i obrazovanju
  • prezentiranje aktivnosti Agencije za odgoj i obrazovanje.

Sudionici konferencije bile su državne institucije, nacionalne agencije iz područja obrazovanja, djelatnici u sustavu obrazovanja, predstavnici regionalne, lokalne uprave i samouprave, ravnatelji škola i odabrani županijski voditelji stručnih vijeća odgajatelja, nastavnika i stručnih suradnika.

| 23. 10. 2007. u 00:00 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik