Rezultati istraživanja kampanje o kvaliteti visokih učilišta

Kampanja „QUALITYWATCH“ predstavlja rezultate istraživanja koji su provedeni na visokim učilištima u Gradu Zagrebu, Splitsko-dalmatinskoj te Osječko-baranjskoj županiji i kojima je cilj bio pružiti opću sliku o transparentnosti postupaka osiguravanja kvalitete u visokom obrazovanju te o razini kvalitete visokih učilišta u odabranim županijama.

Izvještaji pokazuju da su visoka učilišta u spomenutim postupcima relativno visoko ocijenjena u sve tri županije. Prema indeksu transparentnosti* tri najtransparentnije institucije u Gradu Zagrebu su na Sveučilištu u Zagrebu: Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Hrvatski studiji te Katoličko bogoslovni fakultet. Prema istom indeksu najtransparentnije institucije u Osječko-baranjskoj županiji su na Sveučilištu u Osijeku: Katolički bogoslovni fakultet u Đakovu i Filozofski fakultet u Osijeku. U Splitsko-dalmatinskoj županiji je prema istom indeksu najtransparentniji Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije na Sveučilištu u Splitu.

Izvještaji i spomenuta kampanja dio su projekta „QUALITYWATCH: Aktivna uloga organizacija civilnog društva u praćenju i promociji kvalitete u visokom obrazovanju u Hrvatskoj” kojeg je vodio Institut za razvoj obrazovanja (IRO) te financirala Europska unija u okviru programa IPA. Kampanja traje od 1. do 18.ožujka 2017. godine i sastojat će se od serije okruglih stolova u Osijeku (14. ožujka 2017.) i Zagrebu (16. ožujka 2017.) te različitog multimedijalnog sadržaja.

Na temelju rezultata spomenutih istraživanja izrađene su preporuke namijenjene nositeljima politikâ visokog obrazovanja te donositeljima odluka na visokim učilištima. One će biti objavljene u knjizi „Uloga transparentnosti u unapređivanju kvalitete visokog obrazovanja“ koja će biti predstavljena u okviru kampanje QUALITYWATCH.

Više informacija o preporukama potražite na mrežnim stranicama Instituta za razvoj obrazovanja.

| 8. 3. 2017. u 10:53 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1707. - prema "Zakonu o Uniji", Engleska i Škotska ujedinile su...