| 15. 12. 2016. u 16:08 sati | pošalji link
e-Matica
e-Matica je centralizirani sustav Ministarstva znanosti i obrazovanja koji služi za unos najvažnijih podataka o učenicima i djelatnicima osnovnih i srednjih škola. Aplikacija je zamišljena kao digitalni oblik Matične knjige koja se u školama ručno ispunjava. Na kraju školske godine omogućen je ispis svjedodžbi na temelju unesenih podataka o obrazovanju učenika. Korisnici (administratori imenika i razrednici) se prijavljuju pomoću AAI@EduHr podataka dobivenih u školi (ime.prezime@skole.hr).

Najvažnije prednosti sustava u odnosu na ručni unos podataka su te što su ovim načinom podaci dostupni s bilo koje lokacije koja je povezana na Internet, a uneseni podaci se automatski sinkroniziraju sa drugim servisima kao što su NISpVU (Nacionalni informacijski sustav prijave na visoka učilista), e-Dnevnik, NISpuSŠ (Nacionalni informacijski sustav prijave i upisa u srednje škole) itd.

Kako bismo vam olakšali rad, sadržaj na stranici ćemo pravovremeno nadopunjavati sa važnim novostima te vijestima vezanim uz e-Maticu. Tu ćete moći pronaći pisane i video upute za obavljanje pojedinih akcija u sustavu kao i niz korisnih informacija koje će vam uštedjeti vrijeme.