Čitajmo zajedno kroz projekt poticanja čitanja: „Čitamo mi u obitelji svi"

Pozivaju se svi školski knjižničari, učitelji i učenici osnovnih škola, njihovi roditelji, braća, sestre, bake, djedovi i ostali članovi obitelji da se uključe u projekt poticanja čitanja „Čitamo mi, u obitelji svi“.

Projekt poticanja čitanja već četvrtu godinu za redom broji sve više obitelji osnovnih škola koje se uključuju u zajedničko čitanje u svojoj obitelji. Uključiti se mogu učenici 3. i 4. razreda osnovne škole zajedno sa svojim obiteljima, gdje učenici u svojim školama od svojeg knjižničara dobiju putujuću knjižničnu naprtnjaču u kojoj se nalazi osam naslova knjiga primjerenih svakom članu obitelji. Knjižnična naprtnjača ostaje u obitelji pet dana gdje učenici, zajedno sa svojom obitelji uživaju čitajući, listajući knjige i bilježeći svoje dojmove i doživljaje obiteljskog čitanja.

Tijekom posljednje tri godine bilježimo sve veći broj učenika i obitelji naših škola koje se uključuju u naš projekt poticanja čitanja, kojem su u svojim bilješkama dali pozitivne ocjene i prijedloge za budući rad.

Ovim projektom potičemo i stalnu obnovu knjižničnih fondova naših osnovnih škola novijim i aktualnijim naslovima, podržavamo rad hrvatskog nakladništva odabirom knjiga hrvatskih autora i promoviramo rad školskih i gradskih knjižnica.
Organizatori se zahvaljuju svim dosadašnjim učenicima, roditeljima, učiteljima i  školskim knjižničarima koji su njihovi stalni članovi Projekta te ujedno pozivaju, i sve koji se još nisu uključili u Projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara, da se uključe i budete dio njihove velike obitelji.

Podržimo svi zajedno u svojim sredinama naša nastojanja da je čitanje još uvijek važno i promovirajmo kulturu čitanja. Uključite se i otkrijete ljepotu i radost čitanja i druženja u krugu svoje obitelji jer se prvim čitateljima postaje u krilu roditelja.

| 11. 9. 2014. u 11:01 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik