Projekt poticanja čitanja za učenike osnovnih i srednjih škole "Čitaj!"“

Projekt poticanja čitanja za učenike osnovnih i srednjih škole „Čitaj!“ (Čitam da bih pisao, pišem da bih čitao) osmislio je i pokrenuo autorski tim: Maja Zrnčić iz Ministarstva kulture RH te Mirela Barbaroša-Šikić i Miroslav Mićanović iz Agencije za odgoj i obrazovanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Voditelji radionica koji s učenicima čitaju (i pišu) su pjesnikinja Sanja Lovrenčić (za osnovnoškolce) i pripovjedač Zoran Ferić (za srednjoškolce).

S posljednjega susreta s piscem Zoranom Ferićem 9. travnja 2015. u 18 sati u Društvu hrvatskih pisaca na Gornjem gradu (Vila Arko) donosimo dojmove maturanta Kristijana Dobroslava Zuzije iz Prve gimnazije u Zagrebu: „Rijetka je mogućnost upoznati književnika s čijim se djelima susrećeš još u školskoj dobi. Zoran Ferić jedan je od onih autora koji nisu nimalo „književno umišljeni“ nego zabavno društvo i vrlo pristupačni. Ovakva mogućnost upoznavanja ne samo autora već i samih sudionika susreta s piscem, ne smiju se nikako propustiti. U četvrtak poslijepodne bilo je zanimljivo koliko i zabavno - svatko je mogao slobodno izraziti svoje mišljenje i našaliti se stvarajući opuštenu atmosferu. Preporučio bih svima - imalo literarno zainteresiranima - da nam se i sljedeći put svakako pridruže!“

Zoran Ferić, inače profesor hrvatskoga jezika na zagrebačkoj XVIII. gimnaziji, jedan je od najplodnijih hrvatskih prozaista, ali ujedno i jedan od najnagrađivanjih autora. Njegov posljednji roman "Kalendar Maja" proglašen je romanom godine 2012., a osvojio je i brojne ugledne nagrade: nagradu "Kiklop" za najbolje prozno djelo (knjigu godine), godišnju nagradu "Vladimir Nazor" za najbolje književno ostvarenje u Hrvatskoj, Nagradu Jutarnjega lista za proznu knjigu godine i Nagradu Grada Zagreba za roman o životu Zagreba u drugoj polovici 20. stoljeća.

| 13. 4. 2015. u 07:55 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik